Skrzynka założona w ramach dolnośląskiego projektu:
Wylosowano:
Typ: Tradycyjna
Rozmiar: Mała
Temat: Sport / muzyka
Ukrycie: Rzadki atrybut
Miejsce
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego – instytucja muzyczna we Wrocławiu, której siedziba i sala koncertowa mieści się w budynku przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 19.
Pierwszy powojenny koncert orkiestry symfonicznej we Wrocławiu odbył się już w czerwcu 1945 r. w sali Teatru Miejskiego. Do roku 1949, kiedy utworzono samodzielną państwową Operę Wrocławską, zespół orkiestry pełnił rolę filharmonii i zespołu operowego. Później, aż do 1954 r. nie było we Wrocławiu samodzielnej orkiestry symfonicznej. Utworzono ją dopiero w 1954 r., m.in. z inicjatywy hr. Wojciecha Dzieduszyckiego, lwowskiego artysty osiadłego po wojnie we Wrocławiu. Pierwszy swój koncert nowo powstała Wrocławska Orkiestra Symfoniczna dała w październiku tego roku w auli Politechniki.
1 sierpnia 1958 r. orkiestra została upaństwowiona i przemianowana na Państwową Filharmonię we Wrocławiu, a jeden z inicjatorów jej powstania, Adam Kopyciński, został jej pierwszym dyrektorem i kierownikiem artystycznym. Dziesięć lat później, 18 grudnia 1968 r., filharmonia otrzymała nową siedzibę przy dzisiejszej ul. Piłsudskiego, gdzie funkcjonuje do dziś.
W 1994 r. filharmonii nadano imię Witolda Lutosławskiego.
Od 2005 roku dyrektorem naczelnym instytucji jest Andrzej Kosendiak – dyrygent, propagator muzyki dawnej i chóralnej, inicjator licznych festiwali i konkursów muzycznych, a dyrektorem artystycznym Orkiestry Symfonicznej jest Benjamin Shwartz.
Ponadto obok Orkiestry Symfonicznej w ramach struktury Narodowego Forum Muzyki funkcjonują również:
NFM Leopoldinum – Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Hartmuta Rohde,
Lutosławski Quartet,
a także powstałe z inicjatywy dyrektora Andrzeja Kosendiaka
Wrocławska Orkiestra Barokowa (pod kierunkiem Jarosława Thiela),
Chór NFM (pod kierunkiem Agnieszki Franków-Żelazny),
Chór Chłopięcy NFM (pod kierunkiem Małgorzaty Podzielny).
Rozpoczęto działania inwestycyjne w zakresie budowy nowej sali koncertowej i siedziby Filharmonii Wrocławskiej. Kompleks będzie nosił nazwę Narodowego Forum Muzyki[1] Obiekt staraniem gospodarzy projektantów i architektów pretendować ma do miana najnowocześniejszej tego rodzaju budowli w Polsce.
W budynku zlokalizowane będą m.in.
sala koncertowa o regulowanej akustyce – mogąca pomieścić do 1800 osób,
3 sale kameralne,
sale prób,
pomieszczenia konferencyjno–biurowe,
studio nagrań,
przestrzeń wystawiennicza.
Kesz
Sam pojemnik jest wielkości małej zamaskowany i znajdujący się na kordach. Proszę wymieniać geokrety jeden za jeden, a sam pojemnik zostawiać po prawej stronie maskowania!
Edycja 03.10.2018:
Kesz zreaktywowany, niestety jednak w mniejszym maskowaniu. Przyjmie terez jeden, góra dwa przedmioty podróżne.
Jak w każdym innym keszu - proszę ołówka nie wkładać do strunówki!