Góry Opawskie – góry niezbyt wysokie ale pomimo tego bardzo ciekawe. Od wieków wykorzystywane gospodarczo i militarnie potrafią opowiedzieć niejedną historię. Zapraszam na spacer i zdobywanie Gór Opawskich w ramach Projektu Góry Opawskie, czyli
Tylna Kopa (535 m n.p.m.) - 6 miejsce w Górach Opawskich pod względem wysokości.
Kolejna zapomniana góra Gór Opawskich. Pomimo znaczej wysokości (jak na Góry Opawskie) jest mało uczęszczana. Nazwa góry, podobnie jak sąsiednich Przedniej i Środkowej kopy liczona jest w odniesieniu do Głuchołaz a wiadomo że ten ostatni ma najgorzej.
Stokami Tylnej Kopy przebiega szlak w kolorze czerwonym. Jeszcze kilka lat temu prowadził on w pobliżu szczytu, głuchołaski PTTK zdecydował jednak o zmianie jego trasy, doprowadzając go do Kamienia Morderczego (tak jakby nie mógł iść przez szczyt do kamienia).
W latach 90. XX w. na zachodnim stoku góry planowano utworzyć rezerwat przyrody o powierzchni prawie 14 ha. Ochronie miał tu podlegać naturalny starodrzew modrzewiowo-bukowy. Do utworzenia rezerwatu jednak nie doszło.
Szczyt zarośnięty, mało interesujący, na szczycie sporo mniejszych i większych kamieni. Pomimo poszukiwań nie znalazłem żadnego oznaczenia szczytu.
żródło: http://www.tygodnikprudnicki.pl/1,4675,0,5.html
*****Skrzynka*****
Skrzynka rozmiaru małego, umieszczona na polance w okolicach szczytu. Szukaj dużego płaskiego kamienia (może udawać krzywy stół), pomiędzy kamieniem a drzewem znajdziesz to czego szukasz.
Zawartość: "mój" standard - logbook, ołówek, temperówka. certyfikaty dla 3 pierwszych znalazców oraz drobne fanty na wymianę.
UWAGA: zapisz kod z logbooka, może być przydatny do znalezienia skrzynki finałowej. Kody skrzynek w masywie Góry Parkowej są identyczne, więc wystarczy znać kod z dowolnej skrzynki GO 11 – 13.