Browar i gorzelnia w Przysieku zostały zbudowane w 1608 roku przez Radę Miasta Torunia. Budynki weszły w skład folwarku, o którym pierwsze wzmianki pochodzą 1558 roku. Browar przez wiele lat prężnie się rozwijał, a 1689 roku jego udział w dochodach miasta Torunia wyniósł 33%. W XVIII wieku liczne wojny prowadzone przez Reczposopolitą spowodowały podupadanie przedsiębiorstwa, a pożary w latach 1725 - 1731 dokonały prawdziwego spustoszenia w całym Przysieku. Ostatecznyn ciosem dla folwarku był I rozbiór Polski gdyż Przysiek znalazł się pod zaborem pruskim, granica przebiegła między wsią, a Toruniem co znacznie skomplikowało administracje. Do 1803 roku przestał pracować browar, a do 1815 równiez gorzelnia. Folwark wrócił więc do punktu wyjścia stając się znów w całości instytucją rolną.
Od 1833 roku gdy folwark został sprzedany i do około 1892 roku przechodził z rąk do rąk. Ostatnim prywatnym właścicielem folwarku była rodzina Neumann. Ludwig Neumann rozbudował znacznie dwór (zniszczony w trakcie pożarów) i założył park dworski o powierzchni 6 hekatarów, w którym znalazło się około 200 gatunków roślin.
Po II wojnie światowej dwór przeszedł w ręce skarbu państwa. W 2002 roku zabudowania folwaryczne zostały przekazane w ręce Caritas Diecezji Toruńskiej, a obecnie w miejscu dawnego browaru mieści się ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy Daglezja. Dawny budynek browaru został odrestaurowany i poszerzony o liczne skrzydła.
Daglezja zielona (Jedlica zielona) gatunek drzewa szpilkowego z rodziny sosnowatych. Jest to w Polsce gatunek introdukowany, jego orygianlny zasięg występowania to północnoamerykańskie Kordyliery. Do Przysieka Daglezja została sprowadzona przez Ludwiga Neumanna jako jeden z najegzotyczniejszych gatunków roślin. Do najbardziej charakterystycznych cech Daglezji należą szyszki o szczególnych łuskach, kora, która ściśle pokrywa drzewo nie tworząc przerw ani dziupli oraz zapach jaki można poczuć rozcierając jej igły lub szyszki.
Przy okazji zdobywania kesza zachęcam do spaceru po terenie dawnego folwarku, świetnie zachował się nie tylko browar lecz również cały zespół pałacowy jak i park dworski.