
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.

Wysokość: 113 m n.p.m.

Województwo:
Polska > mazowieckie

Typ skrzynki:
Tradycyjna

Wielkość:
Mikro

Status:
Zarchiwizowana

Data ukrycia: 27-07-2009

Data utworzenia: 27-07-2009

Data opublikowania: 27-07-2009

Ostatnio zmodyfikowano: 20-12-2011

77x znaleziona

5x nieznaleziona

11 komentarze
4 obserwatorów

6 odwiedzających

40 x oceniona

Oceniona jako:
dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Ulica Pasteura
Za młodych lat lataliśmy w okolicy podziwiając bunkry poukrywane w piwnicach pobliskich domów. W tej chwili bunkry zamieniono w biura lub normalne piwnice, ale ślady ich istnienia dalej są widoczne. Na budynku Pasteura 4/6 widać płyty stalowe osłaniające kominy wentylacyjne a od strony podwórka natomiast pozostało zabezpieczone płyta betonową wejście zapasowe. Niestety nie istnieje już żadne wejście do dużego bunkra "atomowego", chociaż sam bunkier nie został ponoć zasypany, gdzieś tam jest i czeka...
Po za pozostałościami po zimnowojennym szaleństwie ul. Pasteura to miejsce gdzie znajduje się Wydział Chemii UW, Intytut Geofizyki UW, Instytut Biologii Doświadczalnej PAN. Zresztą jak przystało na patrona ulicy :)
Nie daleko możecie obejrzeć też bohatera virtuala
OP0FB9 a także dowiedzieć się skąd bierze się prąd w trakcji tramwajowej. Stacja zasilająca znajduje się tuż koło skrytki.
Zdjęcia, po za spojlerem, pokazują to na co warto zwrócić uwagę na ulicy Pasteura a nie miejsce ukrycia kesza. Kesza szukajcie tam gdzie wskazują współrzędne i spoiler. Poszukiwaczy słusznego wzrostu proszę o wieszanie pudełka w miarę nisko, ale tak, zeby nie było go widać. Nie każdy jest wysoki i nie każdy sięgnie jak skrytkę przyczepicie za wysoko.
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.