Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka - OP9HHX
biblioteczny quiz z nagrodami
Właściciel: Tync Team
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > śląskie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Duża
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 09-05-2022
Data utworzenia: 09-04-2022
Data opublikowania: 08-05-2022
Ostatnio zmodyfikowano: 26-06-2024
10x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 1 obserwatorów
109 odwiedzających
6 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
2 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: dziadborowyPL, Remol19
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Skrytka dostępna jest w godzinach pracy biblioteki: pon.-pt.: 8:00-20:00, sb.: 10:00-18:00.

Przed wizytą sprawdź, czy godziny otwarcia nie uległy zmianie. Informacje znajdziesz na stronie: www.ciniba.edu.pl

 

CINIBA pełni rolę biblioteki głównej dwóch katowickich uczelni – Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego i jest jedną z najnowocześniejszych bibliotek w regionie. Gromadzi księgozbiór z zakresu wszystkich dziedzin nauki reprezentowanych przez obie uczelnie. Aktualnie książnica posiada ponad 1,2 miliona egzemplarzy książek i czasopism, z czego przeszło 400 tysięcy znajduje się w przestrzeni wolnego dostępu. Pozostałe materiały umiejscowione są w magazynach bibliotecznych – aby skorzystać z tekstów, czytelnik uprzednio powinien złożyć zamówienie za pośrednictwem katalogu Integro. W gmachu Centrum do dyspozycji użytkowników są dwie czytelnie: ogólna i czasopism bieżących. Swobodnie uczyć można się w przestrzeni wolnego dostępu, gdzie mieszczą się wygodne stanowiska komputerowe, a także w specjalnie przystosowanych kabinach do pracy indywidualnej, zapewniających ciszę sprzyjającą skupieniu.

 

Koncepcja biblioteki otwartej stanowiła przewodnią ideę nowej książnicy już na etapie jej projektowania. Dyrektor Centrum, prof. dr hab. Dariusz Pawelec, pisał o niej tak:

„Zatem biblioteka otwarta dla wszystkich. Bliska także idei „domu otwartego”, w którym gospodarze chętnie przyjmują gości, zapewniając im przy tym rozliczne atrakcje, domu, w którym kwitnie życie intelektualne i towarzyskie. Biblioteka pozostająca miejscem dla otwartych dyskusji i otwartych umysłów (…), „otwarta” jest także biblioteka dająca schronienie, biblioteka jako miejsce bezpieczne i przyjazne  w przestrzeni fizycznej oraz duchowej”.

 


 

W 2012 roku biblioteka pojawiła się w przestrzeni miasta i zaprosiła pierwszych czytelników. Od tej pory udostępnia swoje zasoby społeczności akademickiej, mieszkańcom regionu, gościom z Polski i ze świata. Aktualizowana na bieżąco i dostosowana do potrzeb użytkowników oferta usług gwarantuje wsparcie dla nauki, kultury, edukacji, indywidualnego rozwoju. 

Skrzynkę założyli dla Was pracowniczki i pracownicy CINiB-y. Nasz geocaching ruszył w 2022 roku, w 10. rocznicę powstania Centrum. Serdecznie zachęcamy do kolejnych poszukiwań.

Aby dostać się do skrzynki, trzeba będzie zagłębić się nieco w zbiory biblioteki, pobuszować między półkami, pokręcić po całej strefie wolnego dostępu. TO NIE JEST SZYBKI KESZ!

W środku, oprócz logbooka, znajdują certyfikaty dla znalazców, a także drobne fanty do zabrania. Po dokonaniu wpisu zgłoś się do osoby dyżurującej w informatorium po nagrodę!

 

Instrukcja krok po kroku:

  1. Po wejściu do holu głównego CINiB-y, skorzystaj z szafek skrytkowych na ubrania wierzchnie, torby i plecaki, a następnie udaj się przez bramki do strefy wolnego dostępu i skieruj do informatorium (poziom 0, po prawej stronie). Poinformuj, że bierzesz udział w grze geolokalizacyjnej i wpisz się na listę gości (poprosimy Cię o wpisanie imienia i nazwiska oraz adresu e-mail lub telefonu).
  2. Książki w strefie wolnego dostępu podzielone są na 9 szerokich dziedzin wiedzy, każda z nich jest oznaczona innym kolorem. Czytaj więcej TU. Aby uzyskać dostęp do kesza, należy poznać hasło. W tym celu będziesz musiał odnaleźć 9 książek, każda z nich znajduje się w innym dziale, na jednym z 3 poziomów. Książki zlokalizujesz wpisując ich tytuły w polu wyszukiwania w katalogu, z którego skorzystasz na dowolnym komputerze w obrębie biblioteki lub na swoim telefonie.
  3. Po wyświetleniu książki w katalogu musisz ją fizycznie odnaleźć. Aby zlokalizować książkę możesz skorzystać z funkcji "prowadź" lub użyć mapek działów. Cyfrowa wersja mapek dostępna jest na stronie www.ciniba.edu.pl. Pomocą służą także słupy informacyjne znajdujące się na każdym piętrze. W razie wątpliwości – poproś o pomoc dyżurujących w informatoriach bibliotekarzy.
  4. W każdej książce należy odnaleźć pewną liczbę. Wszystkie liczby są zawarte w obrębie stopki redakcyjnej (lub jej bliskim sąsiedztwie), spisu treści, bibliografii – na początku lub na końcu książki.
  5. Po uzyskaniu 9 liczb z odnalezionych książek należy je wszystkie ZSUMOWAĆ. Następnie do uzyskanej sumy dodaj liczbę 610675. Otrzymasz wówczas 6-cyfrowy numer inwentarzowy.
  6. Wejdź do katalogu, ale tym razem wybierz wyszukiwanie po egzemplarzu. W górnym polu wybierz: „wyszukiwanie wg inwentarza”, w środkowym wybierz: „BG (CINIBA – BG)”, a w dolnym wpisz otrzymany 6-cyfrowy numer inwentarzowy i kliknij „szukaj”. Otrzymasz wynik w postaci tytułu książki, który jest hasłem do skrytki. Hasło podaj bibliotekarzowi w Informatorium na poziomie 0. 

 

KSIĄŻKI DO ODNALEZIENIA W BIBLIOTECE:

 

tytuł książki

autor

liczba do sprawdzenia

uwagi

notatki

Święte znaki Egiptu

Karol Myśliwiec

dzień urodzenia profesora z dedykacji

data wyd.: 2001

 

Struktura kosmosu: przestrzeń, czas i struktura rzeczywistości

Brian Greene

liczba liter w nazwie ulicy, przy której znajduje się firma odpowiedzialna za druk i oprawę

 

 

Byt i jego pojęcie

Andrzej L. Zachariasz (red.)

liczba arkuszy wydawniczych

 

 

Świat Słowian wczesnego średniowiecza

Marek Dworaczyk (red.)

liczba egz. nakładu

 

 

 

 

 

Leksykon bóstw i demonów

Manfred Lurker

liczba liter w nazwisku redaktora technicznego

 

 

 

 

Atlas ziół krajowych

Arkadiusz Iwaniuk

nr strony, na której zaczyna się omówienie czarnuszki siewnej

 

 

 

 

W kręgu łódzkiej secesji

Wisława Jordan

nr strony, na której znajduje się zdjęcie autorstwa Filipa Tomaszewskiego

 

 

Kobieta - etyka - ekonomia

Edward Ozorowski, Ryszard Cz. Horodeński

łączna liczba publikacji WSE w Białymstoku z lat 2000-2006 i 2009

 

 

 

 

Klucz do Tolkiena: chronologia i komentarz do Władcy Pierścieni

Michael W. Perry

gramatura papieru, na jakim wydrukowano książkę

 

 

 

Pomocne wskazówki, czyli jak zostać mistrzem wyszukiwania książek w CINiB-ie:

  1. Im dalej, tym łatwiej! Jak już załapiesz, o co chodzi w tych sygnaturach, to każdą kolejną książkę znajdziesz szybciej!
  2. Numery regałów znajdują się na szarych kwadratowych polach (każdy regał ma swój numer).
  3. Po odnalezieniu właściwego regału zwróć uwagę, że czasem dana sygnatura jest zlokalizowana po obu jego stronach! Początek i koniec ciągu sygnatur danego zakresu znajdziesz kierując się alfabetem i oznaczeniami na tabliczkach.
  4. W katalogu zwróć uwagę na pierwszy wyraz pod numerem sygnatury (nazwisko lub początek tytułu). Jego pierwsza litera wskaże Ci miejsce książki na półce.

 

UWAGA!

Zakodowana podpowiedź zawiera duży spoiler co do łącznej sumy, jaką dają liczby w odnalezionych książkach. Klikaj wyłącznie wtedy, kiedy chcesz sprawdzić wynik, jeśli którejś z książek nie ma na półce albo naprawdę nie potrafisz ruszyć dalej. Pamiętaj – bibliotekarz Twoim przyjacielem!

 

---

 

Chciałam serdecznie podziękować użytkowniczce o nicku ajka, która ogromnie pomogła mi w założeniu tej skrzynki oraz wszystkim życzliwym osobom z grupy na FB: OC - Opencaching Polska. :)

Zasady reaktywacji Reaktywacja jest zabroniona i nie ma od tego wyjątków.
Przeczytaj więcej o reaktywacji skrzynek TUTAJ
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.