Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 346 m n.p.m.
Województwo:
Polska > świętokrzyskie
Typ skrzynki:
Tradycyjna
Wielkość:
Mała
Status:
Gotowa do szukania
Data ukrycia: 14-03-2009
Data utworzenia: 15-03-2009
Data opublikowania: 15-03-2009
Ostatnio zmodyfikowano: 05-02-2017
192x znaleziona
2x nieznaleziona
5 komentarze
7 obserwatorów
166 odwiedzających
144 x oceniona
Oceniona jako:
znakomita
25 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez:
Aki., Asiulka89, Azymut, baloniarz, bamba, coza, Diana28, DżemikZG, Gacekk, grafen, gruszken, KEISOR, mieszko, MiszkaWu, mysz, night_time, Pavel224, payut89, Remol19, Robcon, rubin, Tisia, vascula, vilkolak, zyr
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Dodatkowe atrybuty skrzynki |
|
Połączone siły Teamów Saracen oraz Whatever zapraszają na drugą część podbijana Zamku Królewskiego w Chęcinach.
Niniejszym oznajmiamy wszem i wobec, że nie straszne nam królewskie wojska i w pełnej świadomości i brawurze dwukrotnie najechaliśmy ów znakomity i doniosły zamek. Dwie silne drużyny znane ze swej zaciekłości Saraceny i Whatever połączyły swoje siły by wspólnie i ze zdwojoną siłą najechać dobrze strzeżony gród Chęciny.
Dla śmiałków, którzy odważnie będę chcieli złupić pozostawione przez nas skarby przygotowaliśmy dwie skrytki. Najechać na zamek należy dwukrotnie jak i my to zrobiliśmy. Nie będzie to łatwe. Nie wystarczy podjechać pod bramę i powierzyć dukaty strażnikowi. Uważajcie na siebie co by z góry na was rozgrzanej smoły rozgniewani naszymi najazdami strażnicy nie wylali jak się po murach wspinać będziecie.
Zamek ów powstał ponoć w wieku XIII chociaż próżno szukać dokładnej daty budowy. Jako Zamek Królewski w Chęcinach służył Władysławowi Łokietkowi, legendy mówią, że można jeszcze gdzieś w podziemiach natrafić na kosztowności należące oniegdaj do archidiecezji Gdańskiej, a ukryte na zamku w obawie przed wrogim Zakonem. Po śmierci Łokietka warownię wziął pod swoją pieczę Król Kazimierz Wielki i jako niezdobytą na ponad 250 lat twierdzę ustanowił. Po rozbudowie na polecenie Króla Kazimierza dokonanej w twierdzy osadzani byli więźniowie, pod wiktorią grunwaldzką pojmani. W wieku XVII zamek zaczął na świetności podupadać, do czego walnie przyczyniły się dwa Najazdy Szwedzkie. Mieszkańcy zamek opuścili, a wieśniacy rozkradli.
Teraz i Ty, drogi wędrowcze, masz możliwość Najazdu na zamek dokonać, ale czy wykażesz się taką odwagą?
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.