Wieża należy do powstałych na Niemierzynie w XIX w. zakładów opiekuńczych Kuckenmühle. Nazwa wzięła się od nieistniejącego już młyna "Kuckenmühle” nad potokiem Warszewiec (Kuckenmühlbach). W 1860 r., pod patronatem prowincji pomorskiej, powołano towarzystwo, którego celem statutowym było zapewnienie opieki nad małoletnimi z zaburzeniami umysłowymi. Po zakupie młyna i ziemi otworzono zakład w październiku 1863 r. Później cyklicznie dobudowywano budynki. W 1909 r. było już ich około sześćdziesięciu. Pod koniec 1940 r. obiekty przekazano SS na koszary
W dawnej wieży ciśnień powstanie zakład odnowy biologicznej dla kobiet. Z wieży wywieziono ponad 50 ton śmieci. W międzyczasie Straż Miejska na kierowcę wywrotki nałożyła mandat za to, że jeździ po parku.
Gdy wieża zostanie wyremontowana, na dole będzie salon wystawienniczy dla szczecińskich artystów fotografików. Stara przybudówka przy wieży, która ledwo stoi, zostanie rozebrana, a w jej miejsce z zachowaniem podobieństwa wybudowana będzie nowa. To tu będą gabinety odnowy biologicznej.
[za: gs24.pl]
Czyli będziemy mieć prawdziwe, odnowione biologicznie księżniczki z wieży ciśnień!
Kesz:
współrzędne wskazują wieżę, sama skrzynka zakopana jest na dachu schronu, który znajduje się kilkanaście metrów od wieży. Miejsce leży nieco na uboczu, chodzenie po schronie nie powinno zwrócić większej uwagi spacerowiczów. Polecam podejmowanie wieczorne, park jest bardzo ładnie oświetlony.
Dla pierwszych trzech znalazców małe co niecoPodróż zaczyna GK Kura w kropki bordo