Początki Różanki to rok 1928. Wówczas przy okazji wystawy ogrodniczej, połączonej ze spotkaniem w Szczecinie znanych ogrodników, powstał ogród różany. W pomyśle nie było nic wyjątkowego. W tamtym czasie rosaria tworzone przy parkach były w Europie czymś często spotykanym. Szczecin wyróżniała jednak skala przedsięwzięcia. Na kilkunastu rabatach posadzono 8 000 krzewów róż. Oczywiście w różnych odmianach. W innych europejskich miastach rosaria kończyły się na kilku rabatach.
W latach 2006-2007 dzięki funduszom miasta Szczecin przeprowadzono odbudowę ogrodu w stylu z lat trzydziestych. Prócz kwiatów występują tutaj również egzotyczne drzewa i krzewy posadzone w czasie zakładania ogrodu, m.in. kasztanowiec gładki, korkowiec amurski, jabłonie, wiśnie, grab amerykański, klon oraz świerk serbski występujący jedynie w górach Bośni i Hercegowiny.
Wśród drzew okalających Różankę jedno zasługuje na szczególną uwagę - metasekwoja chińska. Jeszcze w latach czterdziestych uważano ją za gatunek wymarły. W 1941 odkryto ją w Chinach.
Jedną z atrakcji ogrodu jest "Ptasia Fontanna" odtworzona z klinkieru i marmuru na wzór budowli przedwojennej. Jej głównymi elementami są cztery betonowe gęsi osadzone na cokole (trzy - oryginalne, odrestaurowane, czwarta - stworzona od podstaw).
Ogród Różany czynny jest od 8-22 od maja do października i od 9-20 od listopada do kwietnia. Proszę, miejcie to na uwadze.
Skrzynka została ukryta w jednym z drzew. Dokładność: +-10m. Liczę na opinie - to moja pierwsza skrzynka zarejestrowana na OC.
Skrzynka została już wcześniej ukryta i zarejestrowana na GC - dnia 15 lutego 2018.