Cześć. Przedstawiam kesza, który jest dość trudno dostępny. Koordynaty pokazują miejsce ukrycia skrzynki. Można się do niej dostać na kilka sposobów. Ja proponuję dwa.
1. Łatwiejszy czyli dojechanie rowerem kiepską drogą polną gdzieś od strony wschodniej od kesza i udanie się na koordynaty piechotą.
2. Trudniejszy, ale ciekawszy. Udać się na współrzędne z google 51.721900, 15.143671 . Następnie udać się dróżką na południe, dotrzeć do rowu/ rzeczki. Następnie udać się w górę rzeki (czyli na południe), która jest bardzo kręta i malownicza. Po około 500m docieramy do tamy.
* Idąc dalej na południe wzdłuż rzeczki docieramy do drugiej zapory opisanej poniżej.
Kesz ukryty jest we wnętrzu zapory. Owinięty ciemnozieloną folią, więc nie jest super widoczny, ale jest w dość oczywistym miejscu. Więcej w podpowiedziach. Kesz zawiera kilka fantów na wymianę oraz 3 otwieracze dla pierwszych znalazców. FTF, STF, TFT (powinno być TTF, ale tak mi się na drewienku napisało)
Proszę o odkładanie kesza tak jak był umieszczony pierwotnie.
Miejsce. Opis za blogiem "Ścieżką w bok" https://sciezkawbok.pythonanywhere.com/post?name=bieniow_szyszyna
Niecały kilometr na południe od zachodniego krańca zabudowań wsi Bieniów, w górę biegu rzeki Szyszyna znajdowały się dwa stawy. Woda rzeki została tutaj sztucznie spiętrzona poprzez wybudowanie ziemnych wałów oraz zapór. Oba stawy naniesiono na XIX-wieczne mapy, więc istniały one co najmniej od tego czasu.
Te dwa zbiorniki wodne słuzyły zapewne do zagwarantowania dostatecznej ilości wody dla młynów, które znajdowały się w dalszym biegu rzeki we wsiach Bieniów i Biedrzychowice.
Stawy obecnie już nie istnieją, w lesie jednak widoczne są wyraźnie usypane groble oraz wały ziemne. U ujścia północnego stawu zachowały się również kamienno-ceglane pozostałości zapory wodnej. (51°43'01.0"N, 15°08'21.0"E)
Zapora wykonana była głównie z kamieni polnych ułożonych na zaprawie. W jednym miejscu na spoinie pomiędzy kamieniami dostrzec można wyryty w zaprawie napis "Paul Rietscheb"
Garść informacji również tu: http://bieniow.cba.pl/warto_z_tama.htm