PROSIMY O ROZSĄDNE PODEJMOWANIE KESZA. NIEDYSKRETNE PODEJMOWANIE JEST NAJCZĘSTSZĄ PRZYCZYNĄ KRADZIEŻY ORAZ DEWASTACJI SKRZYNEK. JEŻELI NIE MA ODPOWIEDNICH WARUNKÓW DO PODJĘCIA SKRZYNKI, SPRÓBUJ PRZYJŚĆ INNYM RAZEM. DZIĘKUJEMY
Uwaga! Aby odnaleźć kesza nie trzeba wchodzić na teren urzędu miasta i można go podjąć o każdej porze dnia i nocy. Powodzenia!
Ceglany ratusz mieszczący się przy ulicy Armii Krajowej, wybudowany został w latach osiemdziesiątych XIX wieku i przebudowany w latach 1925–1928.
W miejscu dzisiejszego gmachu Urzędu Miasta znajdowała się willa z lat osiemdziesiątych XIX wieku, należąca do inżyniera Stanisława Sierkowskiego, właściciela biura techniczno-handlowego. Był to budynek składający się z trzech traktów: frontowego, jednopiętrowego z wieżą, parterowego łącznika z obszerną werandą oraz tylnego, parterowego, z mieszkaniami na mansardzie. W 1920 willa została zakupiona przez władze miejskie Otwocka z przeznaczeniem na siedzibę magistratu.
W połowie 1925 Adam Paprocki, autor planu zabudowania Otwocka, przedstawił projekt przebudowy willi na ratusz. Projekt ten przewidywał znaczną rozbudowę istniejącego budynku. Jego elewacje nawiązywały do stylu dworkowego. Na polecenie burmistrza M. Górzyckiego został zmodyfikowany przez Eugenię Jabłoński, ówczesnego architekta miasta. Prawdopodobnie brak środków finansowych sprawił, iż na pomieszczenie ratusza zaadaptowano tylko piętrowy trakt frontowy oraz fragment łącznika dawnej willi, zmieniając jej układ wewnętrzny oraz ozdabiając dekoracją sztukatorską salę posiedzeń rady miejskiej. Budowę ratusza ukończono w 1928.
Obok ratusza znajduje się drugi budynek, wchodzący w skład kompleksu budynków Urzędu Miejskiego. Powstał w 1921 według projektu J. Mokrzyckiego.
Władze Miasta:
Burmistrzowie:
Źródło:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ratusz_w_Otwocku
https://pl.wikipedia.org/wiki/Otwock
Kesz:
Pojemnik PET 12cm umieszczony na tyłach terenu urzędu miasta. W środku ołówek i logbook. Dokładność współrzędnych +/- 5m.
Zapraszamy na pozostałe kesze stworzone przez Miasto Otwock :