Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
A może tak na Kokoryczowe Wzgórze ? - OP24C3
Park dworski w Radojewie
Owner: ronja
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 105 m. ASL.
 Region: Poland > wielkopolskie
Cache type: Other type
Size: Regular
Status: Ready for Search
Time required: 1:00 h    Distance to travel: 4.00 km
Date hidden: 03-04-2010
Date created: 03-04-2010
Date published: 03-04-2010
Last modification: 05-06-2013
66x Found
1x Not found
7 notes
watchers 11 watchers
109 visitors
55 x rated
Rated as: Excellent
17 x recommended
This cache is recommended by: adrianz, amen., Bar i Lepsza Połówka, Dante_Globtroter, Darasek, dptak, dzierza1, geokleszcz, grafen, komarokot, Layio, Lori & Tomi, manymanymoons, marass1111, rekja, Witas86, zuzuś
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Take special equipment  Compass  Nature  Monumental place 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Wygląda na to, że rannik zimowy (Eranthis hyemalis) jest głównym sprawcą traktowania przez miłośników przyrody jako rezerwatu Kokoryczowego Wzgórza. Tak właściwie jest ono zabytkowym parkiem dworskim. Miejsce jest ciekawe nie tylko z powodów przyrodniczo-krajobrazowych. Z Radojewem bowiem wiąże się historia rodu von Treskow . Zainteresowanych odsyłam do licznych źródeł pisanych, dostępnych także w „sieci”. Zgodnie z naszą rodzimą tradycją (wątpliwą) w parku znajdziecie wszystko: dzikie zwierzęta, przyrodę, miejsca zadumy, oczka wodne, ale też śmieci, szkło, plastik, itd… Obawiam się, że nawet utworzenie rezerwatu nie zapobiegnie postępującej dewastacji. Park był wielokrotnie sprzątany. Ludzie jednak mają to do siebie, że koniecznie muszą pozostawić po sobie trwały ślad na ziemi. Tylko dlaczego śmieci ? Mimo to zapraszamy ma spacer. Na szczęście większa część parku jest czysta.

Aby odszukać skrzynkę będziecie musieli przemierzyć cały park. Finał znajduje się gdzieś na obrzeżu. Gdzie ? To proste – prawie widać Laughing .

Współrzędne zaprowadzą pod ruinę dworu. Tu można zostawić samochód. Punkt jest dostępny także dla rowerzystów lub tych, którzy dojadą autobusem miejskim (88 i nocnym 248 z Dworca Sobieskiego, 67 z Ronda Śródka). Podchodząc do dworu zobaczycie na wprost szeroką ścieżkę w głąb parku. Idąc nią będziecie podziwiali leśne dywany z rannika, stare drzewa, ptaki. Jeżeli zapatrzycie się za mocno, to miniecie ścieżkę w prawo, która prowadzi do cmentarza rodziny von Treskow. To punkt A wędrówki. Odnajdziecie tutaj tablicę ze zdjęcia poniżej. Stojąc do niej twarzą zobaczycie lekko w górę i w prawo punkt B (mniej więcej namiar dwóch kos). Jest bardzo charakterystyczny, nie sposób będzie go ominąć. Gdy już do niego dojdziecie, odszukajcie charakterystyczny znak "ZSIW". Teraz spójrzcie troszkę w dół - zobaczycie maskowanie skrytki, w której „siedzi” mikro-pojemnik, a w nim namiary punktu C. Mając kordy na C możecie udać się na przełaj lub też przespacerować główną ścieżką. Dzięki temu zobaczycie bardziej dzikie zakątki parku. Punkt C może Was zaskoczyć. Pewnie nie jesteście przygotowani do tego, by porozmawiać z kimś nieznanym ? Wink  Może więc innym razem …. Co teraz ? Pod blachą lub na niej znajdziecie „coś”, a na tym czymś cyfry, w zapisie „STU.WXY,Z”. To klucz do skrzynki ! "Rudego" zignorujcie. Nie musicie niczego zdejmować, odsłaniać. Wystarczy troszkę się schylić. Teraz tylko mała szarada i hajda na łów !!! Nocą uważajcie – dookoła stoi parę ambon. Głupio by było samemu zostać zdobyczą Surprised . A racja, szarada (raczej proste podstawienie do wzorów):

52o 29. [ W+Z ] [ WX/10 ] [ Z+Z ]

16o 5[ Y ]. [ Y-W ] [ WX/Z ] [ (WX+Y)/3 ]

I teraz wszystko jasne ! No, może nie wszystko … Zagadka nie jest trudna, ale można się kopsnąć w wyliczeniach. Jeżeli przeczytaliście dokładnie opis skrzynki, to na poligon w Biedrusku nie pójdziecie - osobiście nie radzę Innocent !!! Kesz schowany jest ok. 1,6 metra nad ziemią. Weźcie ze sobą jakieś narządzie (nóż). Maskowanie jest typowo leśne, łatwe do uszkodzenia. Może zajść potrzeba jego odtworzenia. "Zbudowaliśmy" od góry mały mechanizm anty-zwierzakowy. Mamy nadzieję, że jakiś gryzoniowaty nie chapnie pojemnika. Chociaż kto to wie ? Zawsze znajdą jakiś sposób, by dorwać się do skarbów Sealed  Powodzenia !!! Dla pierwszego mały FTF (tym razem "podpoznański").

Skrzynka nie jest dostępna dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózku Frown .


Zmiany w skrzynce:

5.06.2013: Kolejna zmiana ukrycia pojemnika w punkcie B, aktualizacja opisu.

1.11.2011 - Aktualizacja opisu, zmiana ukrycia pojemnika w punkcie B, serwis.

9.02.2011: Aktualizacja opisu. Specjalne podziękowania dla Taiffuna i Agaty :)

Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
Pictures
Sprawca zamieszania :)
Dwór
Droga do cmentarza
Punkt A
Gdzieś po drodze ...
Świadkowie chowania kesza :)
Spojler