Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
22x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
1 obserwatorów
Oceniona jako: znakomita
Opis
PL
Zamek Bardo
Trochę niespodziewanie zimową porą wylądowaliśmy w tej okolicy więc przy okazji zrobiliśmy sobie wycieczkę na zamek.
Po obejrzeniu pozostałości odpalamy c:geo a tam tylko keszyk z GC. Postanowiliśmy więc założyć tu również kesza OC, bo miejsce naszym zdaniem warte uwagi. Na coś większego nie byliśmy przygotowani więc zostawiliśmy tylko trochę większe mikro zawierające logbook i ołówek w bezpiecznej odległości od sąsiada aby nie było pomyłki.
Pozostałości zamku książęcego w Bardzie
Zamek powstał pod koniec w XIII lub na początku XIV wieku na stoku Góry Kalwarii. Budowla została zniszczona prawdopodobnie w czasie wojen husyckich około roku 1425.
Założenie otaczał kamienny mur obwodowy o grubości dochodzącej do 2,2 metra, z bramą w jego południowo-wschodniej części. We wschodniej części dziedzińca znajdowała się cylindryczna wieża o średnicy zewnętrznej 10 metrów i grubości murów w przyziemiu - 4 metry. Po stronie północno-zachodniej znajdowały się trzy budynki mieszkalno-gospodarcze przylegające do muru obwodowego.
Więcej o zamku:
Kesz w murze, koordynaty mogą być niedokładne, patrz podpowiedź, prośba o staranne odkładanie i maskowanie aby kesz przetrwał jak najdłużej.
Jeśli jesteś pewien, że kesz zniknął śmiało reaktywuj.
Dodatkowe informacje
Obrazki/zdjęcia
Wpisy do logu:
22x
0x
0x