Kości do gry – niewielkie wielościany z umieszczonymi na poszczególnych bokach liczbami (oczkami). Wykorzystuje się je w grach planszowych, fabularnych, bitewnych i hazardowych w celu generowania losowych wyników. Najczęściej spotykane są kości sześcienne. XX wieku dzięki wynalezieniu tworzyw sztucznych pojawiło się wiele nowych typów kości o liczbie ścianek sięgającej od 4 do 100.
"Za dużo nas do kart – ocenił Bata. – A niechaj wszyscy się zabawią. Proponuję kości. Przynajmniej na początek. – W kości? W szlachetne tesserae? Klient nasz pan. Jam do każdej gry gotów…– Zwłaszcza – rzekł bez humoru Istvan Szeczy – do gry w te kości, co je właśnie w łapie obracasz. Nie miej nas za frajerów, przyjacielu. Huncleder zaśmiał się nieszczerze, kości, którymi się bawił, charakterystycznie żółte, wrzucił do kubka, potrząsnął...." ("Boży Bojownicy" A. Sapkowski)
RZUĆ KOSTKĄ
Aby zaliczyć kesza Ty również rzucisz kostką,ale taką niezwyczajną...
Rzucamy przez lewe ramię (albo odwrotnie), sprawdzamy "ile" wyrzuciłeś. Wynik zapisujemy w logbooku, tak by inny mogli ocenić jakie masz "szczęście" albo czy jesteś zręczny :)
KORDY FAŁSZYWE!!
Kesz dostępny na spotkaniach tych większych i tych kameralnych, bądź po wcześniejszym kontakcie.
MISTRZEM RZUTÓW PODCZAS EVENTU Geocachingowe powitanie wiosny w Ścinawie ( i na razie w klasyfikacji generalnej) W RZUCIE KOSTKĄ został Victor+ z wynikiem. 21 m. GRATULACJE!