Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Zawadka #5 - U Muchy - OP931B
Poziomki i strumyk
Właściciel: ziellona
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > małopolskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Czas: 0:30 h    Długość trasy: 2.00 km
Data ukrycia: 20-10-2019
Data utworzenia: 20-10-2019
Data opublikowania: 21-10-2019
Ostatnio zmodyfikowano: 22-10-2019
1x znaleziona
0x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 0 obserwatorów
19 odwiedzających
1 x oceniona
Oceniona jako: b.d.
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

INFO: Kesz od 2015 r istnieje na geocaching.com - postanowiłam go aktywować na polskiej stronie również. Logbook jest więc już zapisany, ale dla pierwszych znalazców na OC dostarczę certyfikaty wirtualnie - proszę tylko o kontakt. 

Moja prosba - wszystkich znalazcow z geo, jesli chcecie zalogowac znalezienie na OC, poprosze o ponowne odwiedziny na wsi. Nie sprawdze tego, rzecz jasna, ale będzie niezwykle miło, jeśli się do tej prośby zastosujecie :)

Seria zawiera aktualnie 4 skrzynki - numer 1, 2, 4 i 5.. Następne kesze będą publikowane niejako równoległe.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolejny kesz zawadczański - tym razem pokazujący okolice roli "U Muchy". Jest to bodaj jedynie sioło na wsi, które posiada w swoich granicach strumyk - i to całkiem zacnych rozmiarów. W sezonie robi się tu klasyczne "beło", w którym pluskają się małe rybki. Potok płynie dalej do roli U Juga i dalej ku Krzczonowowi.

Zawadka - urocza, wysoko położona wieś, rozrzucona na odkrytym, południowym zboczu masywu Kotonia. Tym razem zapraszamy na rolę "U MUchy". Najłatwiej dotrzeć tu z centrum wsi:) oznaczonego jako Parking, przez Tajsowo i rolę "Uboce" - ostatni dom na trasie (jak sama nazwa wskazuje, leżący na uboczu). 

Jest to bodaj jedynie sioło na wsi, które posiada w swoich granicach strumyk - i to całkiem zacnych rozmiarów. W sezonie robi się tu klasyczne "beło", w którym pluskają się małe rybki. Potok płynie dalej do roli U Juga i dalej ku Krzczonowowi. Najłatwiej dotrzeć tu z centrum wsi:) oznaczonego jako Parking, przez Tajsowo i rolę "Uboce" - ostatni dom na trasie (jak sama nazwa wskazuje, leżący na uboczu). Dalej iść można ścieżką przez las, uważając tylko, żeby nie pójść za bardzo w górę (dojdziemy wtedy do łączki Pasikonikowej - uroczej polanki w środku lasu), ani zbytnio w dół - wówczas dojdziemy do roli u Juga, najniżej położonej roli Zawadka.

Każda wersja spacerowa jest tu pożądana, ale droga do kesza prowadzi przez prześliczny las bukowy (szczególnie piękny jesienią).

Tuż przed rolą u Muchy płynie wspomniany potok. Równolegle do niego (na zachodnim brzegu) została wybudowana niedawno droga, z Krzczonowa, przez "U Juga" aż do Muchy. Dlatego droga przez las jest rzadko uczęszczana i coraz bardziej zarasta. Ale nadal jest to najszybsza metoda dostania się do centrum Zawadki.

Rola u Muchy słynie w okolicy z... psów. Jest ich tutaj kilkanaście. Jest to zdecydowanie najbardziej "rozszczekana" rola na wsi. A idąc dalej w górę można dojść do uroczych domów "za lasem" i dalej na najpiękniej położone polany pod rolami U Pękali, Mosny czy Oleksy.

Dlaczego kesz w tym miejscu?

Bo jest to miłe miejsce na odpoczynek na trasie. Bo potok szumi, a poziomki rosną. Tak naprawdę - poza niezłym widokiem na rolę u Muchy to miejsce nie przedstawia sobą niczego specjalnego. Natomiast sama droga do kesza, jak i od kesza w górę (kierunek Pękalówka) jest jedną z ładniejszych wersji spacerowych w okolicach Zawadki.

Cała seria - od # 1 do # 5 i z powrotem do parkingu zajmie ok. 3-4 godzin z podziwianiem widoków. No chyba że keszer to Struś Pędziwiatr to wtedy szybciej - to trasa ok. 6 kilometrowa.

A sam kesz?

To niewielki słoiczek z logbookiem, fantami i mapą Zawadki. Maskowanie naturalne.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.