Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
A233- PUNKT G - OP1AAF
Finałowa skrzynka z wybranymi punktami i dwoma BONUSAMI!
Właściciel: alex22
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 100 m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Czas: 5:00 h    Długość trasy: 8.50 km
Data ukrycia: 29-08-2009
Data utworzenia: 26-05-2009
Data opublikowania: 29-08-2009
Ostatnio zmodyfikowano: 03-06-2017
116x znaleziona
0x nieznaleziona
9 komentarze
watchers 16 obserwatorów
209 odwiedzających
79 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
61 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: aragon12, art_noise, bartekt1702, Bas, BAZYLEK, Błękitna Team, Cebulka, coza, dartvader, etna&mars, geotomo, Hern, hiroaq, jaculo, jakub_27, Kapix, Korlis, ksekse, lavinka, MaciekB, markos89, martuś, Meghan (mph), michael50, Michu4000, MIRA, moku.stg, moose, mototramp, Namarie, Nannette, nooxes, Nornick, orqan, Oscar9999, polcia&szymaneq, PUG II BIELANY, Qbacki, r00t7, removed, ronja, rubin, salmon, smok6, snp, stasiekm, szym86, tATO, tlewand, wallson, wania95, Werk Inc., wiking_thor, Wojtek1121, Wrzos, wuzet, wzorowy, zaboja, zbyszaty, zyr, Żywcu
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Potrzebna łopatka  Dostępna tylko pieszo  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Istnieją miejsca, których od wieków szukają badacze. Wielu szalonym naukowcom zależy na odnalezieniu legendarnej Bursztynowej Komnaty, czy mitycznej krainy szczęścia i harmonii, Shambhali. Inni oddaliby wszystko za zlokalizowanie Atlantydy. Ale to wyjątki, bądźmy szczerzy większość z nas marzy o wyprawie w pewne miejsce, które chociaż blisko, dla wielu pozostaje ulotne – chodzi o punkt G.  

"Punkt G" został założony wspólnie przez silną ekipę KESZERÓW: Mugina, Artixa, Alexa22, Agę i Arishię.

Cały projekt został wymyślony na początku 2009 roku. "Punkt G" jest umieszczony całkowicie w terenie leśnym. Nie wszystkie drogi jednak są dostępne dla aut osobowych, naszym środkiem transportu były pojazdy 4x4 Niwa - Mugina, oraz Cherokee Artixa. Jednak i te auta miały problem z dotarciem do 5 lub 6 skrzynek na odległość mniejszą niż 50m.

Wszystkie skrzynki są ukryte w jakimś według nas charakterystycznym miejscu, ale wiadomo jak to jest w lesie wszystko wydaje się jednakowe. Dlatego w miarę możliwości udostępniamy zdjęcia z okolicy ukrycia każdej ze skrzynek ( mniej lub bardziej dokładnych). Pomiary GPSa mogą odbiegać ze względu na drzewostan nawet o 10-15m dlatego fotki będą pomocne. Skrzynki różnego rozmiaru ukryte od ziemi do 2,5 metra wysokości ( tak na wyciągnięcie ręki).  Nigdzie nie trzeba wchodzić na drzewo, teren w miarę bezpieczny dla dzieci ( oprócz kilkunastu mrowisk). Skrzynki do których można dojechać na odległość 150-200m legalną leśną drogą oznaczone zostały jako DRIVE IN z przybliżoną odległością do kesza. Do większości skrzynek dojazd jest również ale nie zawsze po legalu- zawsze jeszcze pozostaje rower lub spacer.

Każdy z grupy założycielskiej miał przydzielone zadanie i dzięki temu cała operacja zasadzenia trwała troszkę więcej niż 2 dni natomiast  projekt od pomysłu do wykonania  kilka miesięcy. Efektem naszej pracy są 32 skrzynki wielkości: mikro, mini, małej oraz normalnej (warszawskiej). Jeden MULTIKESZ, oraz dtrzy kesze dodatkowe: BONUS i BONUS II, oraz skrzynka finałowa.

Mugin-driver, obsługa GPSa.

Artix-driver, obsługa GPSa.

Alex22-logistyka i opracowanie współrzędnych.

Aga-instalowanie skrzynek i dokumentacja fotograficzna.

Arishia-pakowanie i maskowanie skrzynek.  

Wybierając się w teren warto zabrać ze sobą rękawiczki coś do pisania ( nie we wszystkich keszach są ołówki), oraz jakąś kartkę do notatek.

DODATKOWE 2 KESZE BONUSOWE ZOSTAŁY UKRYTE W OKOLICY "PUNKTU G" I ABY O NICH POCZYTAĆ, ORAZ JE ODNALEŹĆ W TERENIE TRZEBA ZERKNĄĆ TU: bonus I , bonus II

Każdy z logbooków ma przypisaną literkę, która jest potrzebna do odnalezienia keszy bonusowych.Proszę zwracać uwagę na literki aby potem nie było nieporozumień, że coś zle zostało spisane.

OSOBY NIE LUBIĄCE SKRZYNEK LEŚNYCH ZAKOPANYCH LUB SCHOWANYCH, ORAZ CI KTÓRZY NIE MAJĄ OCHOTY ZALICZAĆ KESZY W WIEKSZEJ ILOŚCI PROSZONE SĄ O NIE ODWIEDZANIE TEGO MIEJSCA!

Co do tego MULTIKESZA TO:

Skrzynka ta ma logbook virtualny (lub jak kto woli 7 innych logbooków) a zaliczeniem jej jest odnalezienie w terenie  7 wymienionych poniżej skrzynek z "PUNKTU G", w których są logbooki z zaznaczonymi na nich LITERKAMI alfabetu. Każda z literek wpisana w kolejności wymienionych skrzynek  da wymagane HASŁO do logu. Skrzynki nie należą do tych najłatwiejszych.

1-G-232

2-G-231

3-G-203

4-G-202

5-G-228

6-G-220

7-G-217

Kilka słów od osób które już odwiedziły "PUNKT G".

Opis całej wyprawy z cennymi wskazówkami zrobionymi przez tATO tutaj.

Podsumowanie pewnej dyskusji z FORUM:

Cytat: "Punkt G to punkt do robienia zawodów. Kto szybciej obleci wszystkie kesze.
Zawody odbywają się w kategoriach: pieszo, samochodem, rowerem,
quadem, motocyklem, na nartach lub psim zaprzęgiem!"

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
PUNKT G.