Ikarus - teraz jest to jeżdżący złom, w którym maluje się miejsca występowania rdzy. Jest to także pojazd historyczny i nie tylko. Ile to rzeczy się wydarzyło z waszego życia właśnie w tych autobusach, ile przeżyć, ile wspomnień, ile czasu spędziliście jadąc tymi "gruchotami"... Normalnie to się nie myśli czym się jedzie, ważne żeby dojechać do celu na daną godzine. Nie zwraca się uwagi, że właśne możemy podróżować autobusem, który jeździł już 30 lat!
Czy wiecie ile w sumie tych autobusów jeździło, po ulicach Warszawy? Część jeszcze jeździ!
-1133 sztuk Ikarusa 260
-2166 sztuk Ikarusa 280
-5 sztuk Ikarusa 405
-2 sztuki Ikarusa 411
-2 sztuki Ikarusa 417
-5 sztuk Ikarusa 435
-179 sztuk Ikarusa 620
W sumie przez ulice stolicy przewineło się prawie 3 500 autobusów marki Ikarus. Dla ciekawych dalszych informacji proponuje Wikipedie lub strone: Link
Przejdźmy do zadania. Aby zaliczyć kesza potrzebne są 3 rzeczy dotyczące Ikarusa:
Należy strzelić fotke tabliczce pojazdu - znajduje się ona przy pierwszych drzwiach, znajdują się tam wszelkie dane dot. tego pojazdu (model, konfiguracja, itd.). Tabliczka zawsze jest, tylko czasami bywa zasłonięta.
Opisać dany pojazd (model, nr boczny, linia).
Jest to skrzynka wirtualna, do której jest potrzebne hasło. Znajduje się ono w okolicy kierowcy (najczęściej na przegrodzie między kierowcą a pasażerami), musicie znaleźć naklejkę z kodem kreskowym, i nad tym kodem kreskowym znajduje się pewen napis. Hasłem są 3 pierwsze, wielkie litery tego napisu. Hasło wpisujemy wielkimi literami, bez przerw i innych dodatków. Ale żeby nie było za prosto musicie punkty 1 i 2 powtórzyć (bo jak gdzieś jedziecie to rzeba wrócić). Czas wykonania tego zadania może być różny, zależy to głównie od szczęścia.
Dokładnie o godzinie 20.44 29.11.2013r. ostatni warszawski Ikarus zjechał z regularnej trasy do zajezdni. Teraz zaliczenie skrzynki będzie tylko możliwe w zajezdni albo podczas jakiś festynów, w których pojadą. Stopień trudności się diametralnie zmienia.
EDIT:
Z przyczyn technicznych hasło zostało usunięte
Prawdopodobnie skrzynka znajduje się na obszarze NATURA 2000
:
Dolina Srodkowej Wisly - PLB140004 |
![]() |