Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Kanał Rodny - katul - OP8UM9
Właściciel: katul
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 536 m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 12-08-2018
Data utworzenia: 17-08-2018
Data opublikowania: 17-08-2018
Ostatnio zmodyfikowano: 17-08-2018
7x znaleziona
1x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 5 obserwatorów
86 odwiedzających
7 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
1 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: slawekragnar
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Skrzynka niebezpieczna  Potrzebna latarka  Wymagany dodatkowy sprzęt  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

UWAGA!

SKRZYNKA NIEBEZPIECZNA!

 

 

b93d5a60c9aeb98dgen.png

 

Keszo jest częścią geoŚcieżki podziemno-eksploracyjnej, która jest już prawie gotowa...

 


Jaskinia Rozdroże...

 ma 65 metrów długości, przy niewielkiej głębokości. Nazwa stąd, że wchodzimy do dużej sali i stajemy w miejscu z którego wychodzi pięć korytarzy rożnej wielkości- takie rozdroże. Czwarta według wielkości w całym kompleksie, zaraz za jasskinią zawaliskową. Proponowane sznurki na początek:

Dzikie Sudety

WKGiJ

WKGiJ (aktualizacja)

SKTJ

 


 

Informacje techniczne:

Współrzędne nie wskazują miejsca ukrycia skrzynki, a jedynie miejsce, z którego najłatwiej jest dotrzeć do jaskini. Quasi-Quizem jest zorientowanie się w terenie bazując na bardzo dokładnej mapie całego terenu, którą znajdziesz w archiwach (sznurki wyżej):)

 

Skrzynka wielkości mała znajduje się niemal na końcu jaskini, w miejscu oznaczonym na żółto na poniższym planie (po kliknięciu w obrazek plan odpali się w wielkości nadającej się do druku i zabrania ze sobą na eksplorację). .Zabierzcie ze sobą coś do pisania! Certyfikatów i innych atrakcji tym razem brak, ale keszo powstał spontanicznie i ma na celu przede wszystkim pokazanie miejsca oraz podjęcie rozgrzewki przed kolejnymi jaskiniami.

Jaskinia Rozdroże

 

Źródło planu: http://www.wkgij.pl

 

Dodatkowe warunki zaliczenia skrzynki:

1. Foto z miejsca ukrycia skrzynki lub z innego miejsca w głębi jaskini, które pozwoli na identyfikację tak keszera, jak i miejsca. Zdjęcie proszę zamieścić w logu, lub przesłać mi w jakikolwiek inny sposób.

 

Jaskinia jest tworem naturalnym, będącym przedmiotem eksploracji i badań speleologów. Dlatego też traktujcie to miejsce z szacunkiem i starajcie się jak najmniej ingerować w podziemną przestrzeń. Chyba, że znajdziecie w środku jakieś śmieci - wtedy wiadomo: proszę zabrać ze sobą i ładnie wyrzucić do kosza (dzięki takim małym gestom świat staje się mniej idiotycznym miejscem...). 

 


 

Sprzęt:

Wejście do jaskini i jej penetracja nie wymagają technik linowych, niemniej jednak teren jest trudny i niebezpieczny. Niezbędny ekwipunek stanowią:

  • przynajmniej dwie dobre latarki z zapasem baterii,
  • kask,
  • ubranie do brudzenia, moczenia, brodzenia i pełzania w pyle, błocie i skalnych gruzowiskach plus dodatkowy zestaw ciuchów do przebrania po wyjściu z jaskiniowych głębi 

 


 

Bezpieczeństwo:

Jaskinia wydaje się bezpieczna, ale to ostrzeżenie proszę zachowaj rozwagę. Powiedzmy, że to rozgrzewka, przed kolejnymi wyzwaniami. Dodatkowo teren wymaga sprawności fizycznej a znajdujące się po drodze zaciski mogą sprawić trudność osobom o większych gabarytach. Zatem jeśli masz zdiagnozowaną lub podejrzewasz u siebie klaustrofobię - odpuść. I jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub nie eksplorowałeś wcześniej takich miejsc – odpuść. Jeżeli jednak zdecydujesz się na zejście po skrzynkę, pamiętaj:

  • idziesz tam na własną odpowiedzialność (nie zachęcamy do podejmowania keszo, a jedynie informujemy o miejscu jego ukrycia),
  • zachowaj zdrowy rozsądek,
  • nie idź tam samemu,
  • powiedz komuś dokąd się wybierasz i o której planujesz wrócić (a najlepiej pozostaw kogoś przed wejściem na czas eksploracji),
  • zabierz ze sobą plan jaskini!

UWAGA! W jaskini raczej nie istnieje ryzyko obwału, ponieważ stropy zostały obejrzane, ale to jest naturalna formacja i na przestrzeni czasu wszystko może się zmienić! Zdrowy rozsądek to podstawa!

 

Powodzenia!

katul

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Poród AERa
Wpisy do logu: znaleziona 7x nieznaleziona 1x komentarz 0x Obrazki/zdjęcia 7x Wszystkie wpisy Galeria