Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
MM - Dzieci Bałut [WIGO] - OP8R5Z Skrzynka tygodnia
Murale Pamięci
Właściciel: snack
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 212 m n.p.m.
 Województwo: Polska > łódzkie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Normalna
Status: Gotowa do szukania
Czas: 1:00 h    Długość trasy: b.d.
Data ukrycia: 10-04-2018
Data utworzenia: 23-03-2018
Data opublikowania: 10-04-2018
Ostatnio zmodyfikowano: 04-07-2021
27x znaleziona
0x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 8 obserwatorów
351 odwiedzających
26 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
27 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: An Na, Aynsley, Bogas, Fotoimpresje, goba, Harry_Hole, hobbbysta, izeq, JAsiek., Julieta, Kao, KillerZiom, Maleska, Mario&Monia, Meksha, Olo74_Lilalu, pani_ka, Pavvelek1979_, pichu., piostu, Plebek, Rausz, samantha, slawekragnar, Tkany, vulpecula, Wojtek.
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Wymagany dodatkowy sprzęt  Weź coś do pisania  Scenariusz WIGO  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

 

 

 

 

 

Dzieci Bałut

- murale pamięci -

 

 

Dzieci Bałut – murale pamięci to w nowatorski sposób opowiedziana historia dzieci polskich, żydowskich i romskich z Bałut (dzielnicy Łodzi), gdzie w czasie okupacji hitlerowskiej było łódzkie getto, w którym Niemcy założyli obóz dla Cyganów oraz obóz dla dzieci polskich. Projekt ma przypomnieć tragiczną historię przez pokazanie autentycznych sylwetek bałuckich dzieci z czasu okupacji, czerpiąc z nielicznych, archiwalnych fotografii. W 2012 roku powstały pierwsze malowidła przedstawiające 3 anonimowych chłopców żydowskich oraz 3 przedstawiające więźniów obozu dla dzieci polskich. Do dnia dzisiejszego odbyło się 6 edycji i na ten moment projekt obejmuje 30 malowideł rozsianych na terenie Bałut.

Charakterystyczne dla murali tworzonych w ramach tego projektu jest to, że nie ingerują one agresywnie w przestrzeń miejską, lecz ujawniają się delikatnie, budząc zainteresowanie u przechodniów i prowokując do pytań dotyczących ich znaczenia - wyjaśnił asystent w Pracowni Podstaw Grafiki Warsztatowej łódzkiej ASP Damian Idzikowski, który wspólnie z Piotrem Saulem z Wydziału Malarstwa i Rzeźby jest autorem murali.

 


 

Uwaga! To jest WIGO! Zalecam przeczytanie tego, co poniżej!

Ta skrzynka to zaproszenie na spacer śladem dziecięcych malowideł. Spokojnie, wszystkich 30 nie odwiedzimy, ale szybka skrzynka jak pozostałe z serii to to nie jest  ;)  Przejście zaplanowanej drogi i podjęcie kesza może ci zająć nawet powyżej godziny. Można oczywiście rowerem, albo na wrotkach, będzie szybciej...

Jest to moja pierwsza skrzynka tego typu. Z tego powodu jestem otwarty na wszelkie komentarze i uwagi. Testowane było jedynie na smartfonach z androidem. Garminy teoretycznie to ogarniają, ale ja nie próbowałem.

Pod tym linkiem znajdziesz odtwarzacz w sklepie GooglePlay - jest to aplikacja WhereYouGo  niezbędna do przejścia spaceru i podjęcia kesza.

Tutaj lub tutaj znajdziesz stworzony przeze mnie scenariusz. Ściągnij i skopiuj do odpowiedniego foldera, tak aby aplikacja mogła go wczytać.

Zaczynasz na kordach, tam uruchom odtwarzacz, wskaż scenariusz i postępuj zgodnie z poleceniami. Miej włączony dźwięk multimediów w telefonie, dobrym pomysłem są np. słuchawki. Sama akcja nie jest skomplikowana, doprowadzi cię prawie prosto do celu - kesza. Poniżej screen jak wygląda menu aplikacji, to tutaj będziesz widzieć gdzie jesteś, dokąd idziesz, co widzisz itd.

 

 

W trakcie spaceru bądź uważny/-a, możesz być spytany/-a o coś i tylko w przypadku prawidłowej odpowiedzi będzie można kontynuować spacer. Czytaj też opisy, bo w niektórych miejscach możesz napotkać ukryte w terenie rzeczywiste elementy, które poskładane w całość pozwolą odnaleźć drugą skrzynkę, bonusową. Do zaliczenia skrzynki WIGO zbieranie tych dodatkowych elementów nie jest wymagane, potraktuj to jako dodatek. Bonus jest dla tych keszerów, którym zawsze mało ;)

Niestety aplikacja idealna nie jest, nie ogarnia na przykład polskich czcionek, więc musiało to być napisane w ten sposób. To nie z lenistwa:)Jeżeli gdziekolwiek aplikacja poprosi cię o wpisanie jakiejś odpowiedzi, to również wpisuj bez polskich czcionek, np. zamiast część trzeba wpisać czesc. Przy niektórych odpowiedziach player również pyta o Scan QR. Żadnych kodów QR po drodze nie ma, wpisuj odpowiedź tak jak ci podpowiada intuicja - słownie lub liczbę/cyferkę. Jest to ewidentny błąd programu.

UWAGA! Aplikacja na niektórych sprzętach ma problemy ze stabilnością - zdarza się jej zawiesić albo przestają się np. odtwarzać dźwięki. Dlatego zalecam jak najczęstsze robienie save'ów w trakcie spaceru, nawet po każdej strefie. Wtedy, w razie problemów (np. gdy przestają grać dźwięki) wystarczy playera uruchomić ponownie i zacząć od zapisanego miejsca. Uchroni to przed wracaniem kilku stref do tyłu lub na początek. Ustawiłem autosave'y po każdej strefie, ale nie zawsze to działa więc raczej rób to sam lub sama  ;)  Zapisywanie w trakcie też się przydaje, gdy z jakiegoś powodu nie możesz dokończyć spaceru, wtedy wracasz innego dnia i zaczynasz już od zapisanego miejsca. Mimo tych wad zachęcam do spróbowania bo wg mnie zabawa jest fajna.

 

Wielkie podziękowanie dla duetu Olo74_Lilalu za wsparcie merytoryczne! Bez Waszej pomocy tej skrzynki by nie było!