Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Szlakiem bimbrownika - OP8P0W
leśne dróżki
Eigenaar: Psikiszek
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 143 meter NAP
 Provincie: Polen > podlaskie
Cache soort: Traditionele Cache
Grootte: Klein
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 19-09-2017
Gemaakt op: 19-09-2017
Gepubliceerd op: 19-09-2017
Laatste verandering: 08-07-2020
8x Gevonden
0x Niet gevonden
0 Opmerkingen
watchers 0 Volgers
64 x Bekeken
7 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
4 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: hratli , mimi, MiszkaWu, wzorowy
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Take special equipment  Nature  Access only by walk 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

    Razu pewnego na pewnej polanie spotkała się grupa trzymająca władzę w Puszczy Knyszyńskiej. Byli to: leśniczy, myśliwy, kłusownik i bimbrownik. Szefowie czterech konkurujących gangów uznali że w końcu czas zakończyć wojenkę. Żaden z nich nie był na tyle silny by przejąć całkowitą władzę w lesie. Co prawda leśniczy i myśliwy korzystali z  powiązań z oficjalnymi strukturami państwa, to działania partyzancie bimbrownika i kłusownika nieźle się sprawdzały. Obrady były długie i nerwowe, leśnik oskarżał bimbrownika o podkradanie drzewa, którym handel nieźle się rozwinął, a dilerzy sprzedawali je po tartakach całej Europy. Bimbrownik miał pretensje o współpracę leśnika ze służbami, które nasyłał na wytwórnie trunku. Myśliwy nie mógł darować kłusownikowi, że psuje mu interes odstrzałem najlepszych sztuk. Wszyscy jednak wiedzieli jedno, dotychczasowa wojenka psuła interesy wszystkim. W końcu udało się zbudować porozumienie które trwa do dziś. Bimbrownicy dalej będą mogli wycinać trochę drzew, ale nie te najlepsze, a przy okazji parę buteleczek odpalą leśnikom, ci zrezygnowali z współpracy ze służbami. Niestety zostali niezrzeszeni konfidenci i na tych nikt nie ma sposobu. Kłusownicy połączyli siły z myśliwymi tworząc potężną strukturę, która podzielona jest na koła. Ponoć zostały jakieś niedobitki kłusowników, które nie uznały ustaleń szefa, ale to raczej legenda. Po wszystkim staropolskim zwyczajem bimbrownik zaprosił wszystkich na jednego (a raczej jedną.... szklankę). I poszli w las w ciemna noc. Tam gdzie bagna i dzikie zwierzęta. I ta skrzynka wiedzie kawałek tym szlakiem, którym lata temu przeszli ci czterej wielcy.  Możesz iść dalej, ale co tam cię spotka, to ja już nie odpowiadam.

    Skrzynkę dedykuję wszystkim tym którzy lata temu zakładali kesze w mniej i bardziej dostępnych ostępach Puszczy Knyszyńskiej. Dzięki Wam poważnie "zachorowałem" na geocaching.

    Dotrzeć na miejsce jest łatwo albo trudno. Wszystko zależy od poziomu wody. W maju 2020r. doszedłem suchą drogą, na początku lipca tegoż roku było to niemożliwe. W drugim przypadku przydadzą się kalosze (stąd ikonka potrzebnego sprzętu), tudzież na bosaka. 

Extra waypoints
Symbool Soort Coördinaten Beschrijving
Begin wandelpad --- W tych okolicach zacznij podążać leśna drogą na północ. Potem zdaj się trochę na nos, trochę na GPS.
Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
drzewo na pierwszym planie
tutaj
Logs: Gevonden 8x Niet gevonden 0x Opmerking 0x Afbeelding 1x Alle logs Galerij