Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Wycieczka do Gdańska - OP8LBY
Przygody pewnego krasnoludka
Właściciel: rapotek
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 0 m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 09-04-2017
Data utworzenia: 29-03-2017
Data opublikowania: 08-04-2017
Ostatnio zmodyfikowano: 19-11-2019
11x znaleziona
0x nieznaleziona
8 komentarze
watchers 4 obserwatorów
373 odwiedzających
11 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
11 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: AldonaH, areckis, Badzia Gadzia, henrykp, isia (isiaczek_2002), Miki., misiek_siersciuch (m_si), MSZU, Mycha, Qbacki, xych
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL
Z dedykacją dla twórców obecnych i przyszłych wyimków:
budowniczych, artystów i keszerów

oraz dla tych, którzy... lubią czytać.

Za górami, za lasami, w równoległym świecie, nieopodal zaczarowanej rzeki mieszkał krasnoludek. Wiódł on skromne życie opiekuna polnych kwiatów, zawsze jednak z ciekawością chłonął nowiny z dalekich stron. Gdy usłyszał o gdańskich wyimkach, tak mu się spodobała ta inicjatywa, że zapragnął je obejrzeć na własne oczy.

Wkrótce rozpoczął przygotowania do wycieczki. Najważniejszą kwestią był transport. Udał się zatem do przedstawiciela linii lotniczych „Przestworza - Atrakcyjnie, Daleko” (PrzesADa), dostojnego pelikana. I tu okazało się, że o ile podróż do samego Gdańska przekracza możliwości finansowe naszego bohatera, o tyle tuż za granicami miasta cena jest dużo bardziej przystępna. Zapytany o przyczynę tych różnic pelikan oficjalnie nabrał wody w dziób, natomiast nieoficjalnie wyznał iż transport powietrzny w Gdańsku opanowała zgraja mew śmieszek pod wodzą niejakiego Smutasa i dyktuje ona niebotyczne ceny. Chcąc nie chcąc krasnoludek wykupił podróż do granicy miasta i z powrotem.

Po dotarciu do Gdańska w okolice wyimkowe, podróżnik z miejsca zachwycił się tym, co zobaczył. Oczarowany, zaczął oglądać nie tylko wyimki, ale całe miasto, które coraz bardziej mu się podobało. Wędrując długo ulicami, zwiedzając różne dzielnice poczuł wreszcie, że jest już zmęczony i nadszedł czas, aby opuścić granice Gdańska i wrócić do domu.

Wyciągnął zatem po raz kolejny mapę miasta, którą zakupił przezornie przed wyjazdem. Mapa nie była najnowsza, lecz wciąż przydatna. Została natomiast ulepszona w Instytucie Magii Księżycowej im. Pana Twardowskiego przez utalentowane rodzeństwo Jasia i Małgosię. Dzięki temu widoczna była na niej aktualna pozycja krasnoludka w mieście.

W tym miejscu urywa się historia krasnoludka. Smutas, niezbyt zadowolony z ujawnienia jego niecnych uczynków, podstępem ukradł dalszą część historii i powierzył ją swojemu sojusznikowi z Gdańska, Krukowatemu.

Krukowaty

Krukowaty

Podczas późniejszego spotkania sojuszników Smutas zagaił

Za jakiś czas przyślę kogoś zaufanego po to, co masz w swojej pieczy. W jaki sposób będzie mógł to uzyskać?
Kiedy przyjdzie nocą i skończy napawać się moim widokiem, niech spojrzy w lewo. Tam na drewnianym słupie mieszka mój sąsiad. Niezbyt się lubimy, więc bez jego wiedzy ukryłem magnetycznie twój skarb u podnóża słupa – odrzekł Krukowaty.
Sprytnie. Lecz ktoś, kto znajdzie ten skarb przypadkiem, zdoła go przecież poznać.
Tylko wtedy, gdy przyjdzie w twoim imieniu.

Jeżeli chcesz poznać ciąg dalszy historii naszego krasnoludka, a być może również coś więcej, znajdź Krukowatego i, korzystając z przedstawionego powyżej dialogu, dobierz się do skarbu powierzonego przez Smutasa.

Udając się do Krukowatego zabierz ze sobą smartfona lub aparat fotograficzny lub coś do pisania. Chyba że ufasz swojej wspaniałej pamięci...

Życzę powodzenia!

UWAGA: bardzo proszę nie dokonywać na własną rękę żadnych serwisów, reaktywacji czy wymian/dołożeń logbooka, a zamiast tego o każdej sytuacji wymagającej tego typu działań poinformować mnie bądź odpowiednim wpisem do logu, bądź przez formularz kontaktowy z profilu użytkownika.

Web Analytics

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Krukowaty jest tuż, tuż....