Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 500 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Tradycyjna
difficulty terrain
stats
Zobacz statystykę skrzynki
M-40. Kino Ursus - OP8K1A
Kino przy ośrodku kultury.
Właściciel: mateuszAZL
compass Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
altitude Wysokość: 107 m n.p.m.
location Województwo: Polska > mazowieckie
type Typ skrzynki: Tradycyjna
size Wielkość: Mikro
status Status: Gotowa do szukania
hidden Data ukrycia: 16-11-2016
creation-date Data utworzenia: 16-11-2016
published-date Data opublikowania: 16-11-2016
last-mod Ostatnio zmodyfikowano: 16-11-2016
znaleziona 42x znaleziona
nieznaleziona 1x nieznaleziona
komentarz 1 komentarze
watchers 4 obserwatorów
visits 74 odwiedzających
votes 34 x oceniona
score Oceniona jako: dobra
Aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki,
musisz się zalogować.
attributes Atrybuty skrzynki

Szybka skrzynka  Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Weź coś do pisania  Miejsce historyczne  Dostępna rowerem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link
description Opis PL

Podczas wizyty w Warszawie i keszowania po okolicy, natknęliśmy się na Kino, które nie jest okeszowane a zdecydowanie powinno choćby dla samej rzeźby-pomnika(?), który się tu znajduję. Osobiście historii kina jak i ośrodka kultury, ale myślę, że warto je odwiedzić.

Ze strony ośrodka udało się znaleźć takie informacje:

  Ośrodek Kultury „Arsus” w Dzielnicy Ursus działa od 1992 roku na podstawie uchwały Rady Dzielnicy Gminy Warszawa – Ochota.
    W strukturze „Arsusa” działają placówki filialne mające siedziby w administrowanych przez Ośrodek budynkach: Dom Kultury „Kolorowa”, ul. K. Sosnkowskiego 16, Klub Seniora „Ursus”, ul. K. Sosnkowskiego 16, Dom Kultury „Miś”, ul. Zagłoby 17.
    Ośrodek Kultury „Arsus” od lipca 2010r. administruje nowoczesną muszlą koncertową, obiektem położonym w parku „Czechowickim” przy ul. Spisaka. Ośrodek Kultury „Arsus” zatrudnia 52 pracowników etatowych.
    W budynku „Arsusa” przy ul. Traktorzystów 14 znajduje się sala widowiskowo-kinowa z pełnym wyposażeniem na 500 miejsc siedzących, sala kameralna 120 miejsc z estrada, piwnica „Arsus” do działalności alternatywnej ( koncerty, spektakle teatralne, performance ), galeria sztuki współczesnej „Ad-Hoc”, kino „Ursus” oraz pomieszczenia klubowe do prowadzenia artystycznego ruchu amatorskiego tj. klubów zainteresowań, zajęć specjalistycznych, zespołów artystycznych i pracowni. Instytucja posiada pełne wyposażenie administracyjno-techniczne z nowoczesnym nagłośnieniem i oświetleniem.
    W placówkach filialnych posiada pracownię ceramiczną rzeźby, witrażu, fotografii i plastyczną. Instytucja realizuje działalność wydawniczą i filmową.

  Ośrodek Kultury „Arsus” od lat organizuje wiele imprez o charakterze lokalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Do najważniejszych należą: Ogólnopolski Festiwal Mniejszości Narodowych i Etnicznych „Wspólnota w Kulturze”, Ogólnopolski Festiwal Folkowy „Latający Holender”, Europejskie Spotkania z Muzyka Gospel, Ogólnopolski Konkurs Poetycki i Scenariusz Filmowy „Nie tylko na scenę” i „Przecież każdy pisze wiersze”, Mazowiecki Przegląd Konkursowy Orkiestr Dętych, Mazowiecki Przegląd Recytatorski Jednego Poety, Mazowiecki Konkurs Wiedzy o II Wojnie Światowej, Regionalny Przegląd Piosenki Polskiej „Tulipanada”, Mazowiecki Przegląd Zespołów Tanecznych,, Europejskie Spotkania z Muzyką Klasyczną Młodych, Warszawski Przegląd Zespołów Rockowych „Music Rock”, Dzielnicowy Przegląd Przedszkoli i Szkół Ursusa, Przegląd Świetlic Dzielnicy Ursus, Dzielnicowy Przegląd Piosenki Angielskiej oraz Samorządowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych Warszawy”.
    Do najbardziej znanych i docenianych zespołów i klubów, które odnoszą sukcesy należą: Orkiestra Dęta Ziemi Mazowieckiej, kabaret „Zżyna”, chór mieszany „Cantate Deo”, kabaret „Pół serio”, zespół teatralny „Fantazja”, teatr młodzieżowy „Argonauci”, zespół taneczny „Stop and Go”, Klub Literacki „Metafora”, Klub Plastyka Amatora, Młodzieżowa Akademia Filmu i Aktorstwa „MAFIA” oraz teatr studencki „Qubek”.

O keszu:

Kesz to mikrus na kordach. Skrył się gdzieś w konstrukcji tej niby rzeźby niby pomnika. Myślę, że nie powinien sprawić trudnośći.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
kino
środek
widoko ogólny
" to coś"