Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
[PK] KSIĘGA DIABŁA - OP8D8T Skrzynka tygodnia
legendy Starego Przedmieścia część 1
Właściciel: MSZU
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 146 m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Normalna
Status: Zarchiwizowana
Czas: b.d.    Długość trasy: 0.16 km
Data ukrycia: 15-11-2015
Data utworzenia: 15-11-2015
Data opublikowania: 15-11-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 02-12-2018
58x znaleziona
1x nieznaleziona
3 komentarze
watchers 5 obserwatorów
184 odwiedzających
56 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
47 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: 86Marti, Adams, AldonaH, amkd, bamba, Cloud, Coco Team, Ćwir, Daro82, djdioda, FI-LI, GuMiS160, harpus, hobbbysta, Kika, kingusiatka, Kłębuszek, kojoty, Koza, Krecik34, kurier, Lorezja, mahisna, Maleska, mała_mi, marx, Miki., misiek_siersciuch (m_si), moku.stg, Mycha, Nati., Nope, Pająki, PawcioK, pichu., Qbacki, radoa, Rausz, Serengeti, Slonik_1992, snack, telefonalarmowy, ulla513, Verdant, weronika0220, woyt, xych
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

pk

Skrzynka należy do projektu: Pomorskie Keszyno

Wylosowane kategorie: typ - joker, wielkość - joker, miejsce - joker,

sposób ukrycia - joker

 

 

 

Księga Diabła

Dawno, dawno temu przy twierdzy Wisłoujscie podczas burzy rozbił się statek bogatego włoskiego markiza. Był to człowiek majętny, na statku przewoził skrzynie z kosztownościami i cennym księgozbiorem. Gdańszczanie wyłowili cenny dobytek, a hojny markiz prawie cały księgozbiór przekazał zakonowi franciszkanów. Tu też postanowił się osiedlić.

O markizie zaczęły krążyć legendy. Zastanawiano się skąd bierze pieniądze, skoro został wygnany z Neapolu za głoszenie poglądów niezgodnych z nauką kościoła. Tajemnicze zachowanie markiza budziło też niepokój wśród mieszkańców. Widywany był zawsze z księgą, której nie odstępował na krok i nikomu nie pokazywał. Dopiero po śmierci markiza, gdańszczanie mogli do niej zajrzeć. Niestety, nikomu nie udało się rozszyfrować tajemniczego tekstu. Osoby, które podejmowały próbę jej rozszyfrowania, spotykały nieszczęścia. Zapieczętowaną księgę  postanowiono oddać do biblioteki zakonu franciszkanów. Ustawiono ją na najwyższej półce, aby nikt nie mógł z niej korzystać.

Minęło sto lat, aż znalazł się pewien śmiałek, który postanowił rozszyfrować owe dzieło. Ukrył się za regałem biblioteki i tuż po jej zamknięciu odnalazł interesującą go księgę. Domyślił się, że kluczem do rozszyfrowania zagadki jest jakaś wzmianka o markizie znajdująca się w kościele Św. Trójcy. Zabrał księgę i udał się do kościoła zgłębić tajemnicę owego dzieła. Sprawnie wypatrzył pod sufitem epitafium markiza. Na górę wszedł po rusztowaniu rozstawionym na czas remontu. Po dotarciu do celu, uczony przyłożył księgę do płaskorzeźby. W tej samej chwili oczy postaci markiza zamieniły się w zwierciadła i tajemnicze słowa z księgi nabrały znaczenia. Naukowiec pochłonięty lekturą nawet nie zauważył, kiedy za jego plecami pojawiła się tajemnicza postać.

Tą osobą był włada piekieł - właściciel księgi. Kiedy naukowiec zaczął czytać ostatnie zdanie, nagle zwierciadła w oczach płaskorzeźby przestały działać, a niewidzialna moc wytrąciła księgę z rąk wprost na świecę. W jednej chwili księga spłonęła. Nad rankiem naukowca znaleziono na posadzce kościoła Św. Trójcy z grymasem przerażenia na twarzy. Ciekawość przypieczętował niepełnosprawnością. Nigdy nie był w stanie przekazać o czym przeczytał w diabelskiej księdze i co wydarzyło się owego wieczora.

 

 

Aż tak silnych wrażeń to Wam nie dostarczę. Liczę, że na twarzach pojawi się uśmiech i satysfakcja z wykonania zadania.

Gorąco proszę, aby wszelkie fanty, krety zostawić na starcie (etap I). Tam też znajdują się certyfikaty i dalsze informacje pomocne do znalezienia finału.
 

Miłej zabawy

 

 Źródło: na podstawie opracowania autorstwa Krzysztofa Murawskiego

 

I jeszcze gorąca prośba. Przy serwisie skrzynki, zginęła mi tylna część od GPS-a (zamknięcie do baterii, kolor szary). Rozejrzyjcie się, może gdzieś po drodze znajdziecie. Oczywiście czeka nagroda.

 

Dodatkowe waypointy
Etap Symbol Typ Współrzędne Opis
Interesujące miejsce --- Kościół Świętej Trójcy - miejsce które warto zobaczyć
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
miejsce ukrycia skrzynki finałowej
tego szukacie