Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Das Phantom Projekt - OP125B
Tajny projekt samego Fuhrera...
Właściciel: Whatever
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 226 m n.p.m.
 Województwo: Polska > śląskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Duża
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 03-09-2008
Data utworzenia: 31-08-2008
Data opublikowania: 03-09-2008
Ostatnio zmodyfikowano: 10-03-2016
78x znaleziona
1x nieznaleziona
8 komentarze
watchers 28 obserwatorów
20 odwiedzających
65 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
60 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: 19Miki99, Agatha, AmonX, aniakalyna, Bazyl69, brajan74, brodate gejsze, BUMAG, calamos, Chochlik., czarkowaty, decu1993, Doc with the dog, EjoHex Team, etna&mars, ForgottenSilesia, fredzio, galaxy_ngc, GFS, Gharalion, glaeken, Hern, Jedris, johnus, Jura, KEISOR, kielex, Kondi&Team, Lepiko, luftmause, maran, Mario&Monia, mastertirer, matiios9922, Mauri16, meggi6, N_EM_O, Nannette, Nika97, p8R, Pablo1415, Patrol_Team, piecyk092, quicksand, redvibes, rubin, sabol72, Saracen, sebastian, Shaman92, SPL_Team, targosh, Tati, tboniasty, Tisia, unieski, Wookhash, woytas, złodzieje czasu, Zyfika
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Skrzynka niebezpieczna 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL
Dodatkowe atrybuty skrzynki

 

„ Stwierdza się, iż da się przenieść owy przedmiot w czasie i przestrzeni, jednak w świetle obecnych badań nie jestem pewien dokładnych skutków owych czynności. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż wewnętrzny kształt materii zmieni się, kiedy jego zewnętrza część pozostanie taka sama. Istnieje więc możliwość, iż przedmiot ów wysłany w inny wymiar, po odpowiednich zabiegach, wróci, jednak w jakiś sposób zakrzywienia czasoprzestrzenne zmienią jego strukturę. Kilkukrotne wysyłanie przedmiotu zakrzywieniami czasoprzestrzennymi zwiększa możliwość wystąpienia wewnętrznych anomalii do ponad 70 %, już w trakcie drugiej podróży.”

  Fragment listu Nielsa Henrika Davida Bohra do Adolfa Hitlera z dnia 10.07.1944 roku

 

  Historia, którą chcemy wam opowiedzieć zdarzyła się podobno w Sylwestra 44 roku.Peter wraz z grupą znajomych hucznie obchodził nadejście nowego, 45 roku. Oszołomiony nieco własną dorosłością i kapką alkoholu we krwi, postanowił, ku uciesze kolegów i obawom koleżanek, udowodnić swoją męskość, przekradając się na teren pilnie strzeżonego Gliwickiego dworca. Jego czyn miał odmienić losy ludzkości. ... To miał być najważniejszy punkt niemieckiej ofensywy. Coś, co miało dać nieuniknione zwycięstwo nad Związkiem Radzieckim, miało dać panowanie nad całą Europą a później i światem. Długotrwałe eksperymenty prowadzone w Tajnym Kompleksie Delta wreszcie przyniosły skutek. Führer był zadowolony. Podobno udało się sprowadzić  broń. Broń z PRZYSZŁOŚCI! Broń nazwaną ponoć „Projektem Widmo”

  … Pod koniec 1944 roku do miejscowości Gleiwitz zaczęto zwozić niezliczone wręcz ilości stali i cegieł. W czasie kilku miesięcy postawiono dworzec kolejowy, wybudowano kilometry torów, spod Berlina masowo zaczęto sprowadzać pociągi. Do wiadomości mieszkańców podano, iż rozpoczęto prace nad unowocześnianiem sieci kolejowej Rzeszy. Jednak nie do końca była to prawda. Krążyły plotki o przynęcie dla Armii Czerwonej, o pociągu jak „koń trojański”, o jego niezwykłej zawartości...

  Na terenie dworca nie znajdowały się bowiem tylko pociągi należące do SS. Między nimi stała lokomotywa jakże inna w kształtach i barwach. Lokomotywa jakby z innego świata. To ją właśnie zobaczył Peter po przeskoczeniu muru okalającego teren dworca, w pamiętnego Sylwestra.

  W zasięgu wzroku nie było nikogo. „Pewnie cały sztab świętuje”. Obszedł powoli ten niezwykły pojazd. „Uchylone drzwi!”. Kogoś to niedopatrzenie będzie drogo kosztowało. Wszedł do środka. Czerwone skórzane siedzenia, tajemnicza kabina maszynisty. Na siedzeniu walizka. Zapieczętowana. Na niej jakieś tajemnicze napisy i pieczęcie samego Führera! Podniósł ją do góry. Była zaskakująco ciężka. Pod spodem widniało jeszcze jedno oznaczenie. Ledwo widoczny napis: RNEP (B61-11).I lampka.

  Nagle w oddali zaczęły bić dzwony. Właśnie rozpoczynał się 1945 rok. Wnętrze lokomotywy rozbłysnęło jasnym światłem i Peter razem z walizką znalazł się wśród tłumu ludzi przechodzących przez dworzec. "Skąd oni się wzięli?! Kim są?! Przecież lokomotywa była pusta!". Wszyscy ubrani dziwnie, tłum, wszyscy mówią po polsku, śmieją się. Na chwilę podniósł wzrok i zobaczył na ścianie dworca neon "Szczęśliwego Nowego 2000 Roku!" -krzyczały pomarańczowe litery. "Mój Boże! Jak to?!" pomyślał. Chciał podbiec do neonu, ale nieuważnie wpadł na przechodzącego mężczyznę. Walizka wypadła mu z ręki. Zdążył ją tylko pochwycić kiedy znowu nastąpił rozbłysk i znalazł się z powrotem w pustej lokomotywie. Serce biło mu jak oszalałe. Nagle krzyk „Hände hoch!” za plecami. Peter wyskakuje przez uchylone drzwi, przewraca się, upada w kolejną zaspę, upuszcza walizkę, patrol SS strzela, jednak nie trafia. Chłopak biegnie jeszcze bardzo długo, dopóki nie pada wycieńczony na pokryty śnieżnym puchem bruk. Ale żyje. Już nigdy nie zbliży się do dworca. Kilka dni później wyjeżdża w pośpiechu z miasta. Słuch o nim ginie.

 Styczeń 1945 roku. Na dworcu w Gliwicach niezwykłe poruszenie. Podobno przyjechał sam Führer. Na niezwykłym pociągu ogromna flaga III Rzeszy. Przywódca odsłania lokomotywę, przemawia „To najważniejsza broń Rzeszy! Zniszczymy nadchodzącą Armię Czerwoną jednym ruchem palca!”. Rozlegają się gromkie oklaski. Nagle niezwykłe poruszenie. Ktoś podbiega do Hitlera. Na twarzy dyktatora zaczyna malować się wściekłość i przerażenie. Wyciąga pistolet i strzela do posłańca. Zdecydowanym krokiem schodzi z trybuny. Z dworcowych głośników płynie komunikat – „Alarm, nadchodzi Armia Czerwona, ewakuacja!”, niemieccy generałowie uciekają w popłochu…

 

 

  … tajemnicza lokomotywa dalej stoi porzucona na terenie starego taboru kolejowego. Nikt się nią nigdy więcej nie zainteresował. Krążą legendy o tym, dlaczego nastąpiła ewakuacja. O tym, dlaczego broń, która miała zniszczyć ZSRR, nigdy nie została użyta, o tym dlaczego nikt nie zainteresował się więcej pociągiem z przyszłości. Ponoć jakiś pracownik taboru był podwójnym agentem, podobno ostrzegł dygnitarzy ZSRR przed przejęciem najnowocześniejszego wtedy na świecie pociągu.

  Podobno gdzieś na terenie Zakładu Naprawy Taboru Kolejowego, w pobliżu wieży ciśnień, oznaczony jakimś niemieckim kodem znajduje się klucz do tajemniczej walizki, podobno znajduje się tam też owa tajemnicza walizka.

  Czego dowiedział się Adolf Hitler? Co zawiera pakunek? Czy istnieje? Nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie. Chyba nikt nie chce znać…

 

UWAGA! TEREN NIEBEZPIECZNY, POCHODZENIE KESZA NIEZNANE, W ZIEMI GŁĘBOKIE DZIURY. MOŻLIWE JEST TAKŻE, IŻ Z PRZESZŁOŚCI PRZENIEŚLI SIĘ W CZASY OBECNE OFICEROWIE SS, LUB ARMII CZERWONEJ!

CACHE NIEBEZPIECZNY, NA NIEBEZPIECZNYM TERENIE. RADZIMY PODEJMOWAĆ OSTROŻNIE, I W KILKA OSÓB!

 

 

Zdjęcie szpiegowskie lokomotywy "Projekt Widmo"

Własność: Narodowe Archiwum Federacji Rosyjskiej

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Czyżby to było TO!?
dojazd w rejon działań