Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
doWIOwskaz - OP8CD3
Spacerkiem po Starym...
Owner: rredan
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 65 m. ASL.
 Region: Poland > wielkopolskie
Cache type: Multicache
Size: Large
Status: Ready for Search
Time required: 0:30 h    Distance to travel: 1.30 km
Date hidden: 20-10-2015
Date created: 28-09-2015
Date published: 28-09-2015
Last modification: 21-10-2015
40x Found
0x Not found
7 notes
watchers 3 watchers
167 visitors
31 x rated
Rated as: Excellent
16 x recommended
This cache is recommended by: AA-TEAM, abukkawon, BUGANv2, Darasek, luksta, marass1111, miiol, mstachul, night_time, noorbi, Pawel brasia, ronja, swacisko, Tisia, Whatever, wuzet
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Periodical/Paid  Go geocaching with children  Bike  GeoHotel  Monumental place 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

doWIOwskaz

Obrazkowe multi w znanym stylu stworzone by przybywający na spotkanie WIO na piwo #30 poznali poznańskie Stare Miasto nie tylko z perspektywy barowego stołka, a miejscowi keszerzy mogli odświeżyć troszkę pamięć i przeszli się choć kawałek, bo sądząc po logach wygładzają ostatnio jeno kanapy. Kordy podane w opisie wydarzenia są niemal takie same, jak punkt startowy multaka. Po zakończeniu eventu formuła skrzynki wymagała kilku zmian. Kesz nie prowadzi już na spotkanie, a finałowa lokalizacja niczym szczególnym się nie wyróżnia lecz zgodnie z opiniami pierwszych, eventowych znalazców trasa multaka to miły spacer, w czasie którego można poznać kilka zwykle pomijanych, a ciekawych detali Starego Miasta. Dlatego [i na pamiątkę spotkania ;)] postanowiłem zachować doWIoskaz aktywny.

Do odnalezienia finału niezbędna jest  pdfinstrukcja zawarta w pliku formatu PDF [DoWIOWskaz-OP8CD3-v2.pdf 1MB].

Zawartość można wyświetlić lub - lepiej - wydrukować. Teraz wystarczy poszukać na kordach obiektu ze zdjęcia nr 1 i udać się w jego kierunku. W pobliżu odnalezionej lokalizacji trzeba wytężyć wzrok w poszukiwaniu widoku podobnego do umieszczone go na kolejnej fotografii, przemieścić się w jego stronę i powtarzać te czynności do skutku, tzn. do zidentyfikowania miejsca pokazanego na ostatniej fotce. Niektóre obiekty widoczne będą z miejsca skąd bieżący widać w podobnej perspektywie do tej na zdjęciu, innym razem trzeba będzie zajrzeć za jeden lub drugi narożnik. Przedstawiony na fotce detal może znajdować całkiem blisko albo na czymś, co ogranicza horyzont. Trasa spaceru przebiega przez część miasta ograniczoną niegdyś średniowiecznymi murami miejskimi i mierzy 1300 m, a na jej pokonanie - wraz z szukaniem obiektów - potrzeba z grubsza pół godziny. Część ta na załączonej grafice stanowi jej kolorowy fragment, pozostała jest wyszarzona. Miejscowi siłą rzeczy mają fory, możliwe jest również zastosowanie metody lekarskiej. W razie ataku niemocy tudzież znużenia w podpowiedzi kodowanej dostępne jest koło ratunkowe. Dzięki niemu można wyjść z impasu i ponownie nabrać rozpędu, a nawet przerwać spacer i do celu dotrzeć na szagę. Zdjęcia wykonywane są po zmierzchu dlatego kolory mogą się różnić od rzeczywistych (zwykle odcienie są przesunięte w żółcie).

Skrzynka to dwulitrowy pojemnik ukryty w miejscu z ostatniej fotki oznaczonej napisem "Finał". Skrzynka nie jest jest dostępna non stop, dostać się można do niej codziennie po godzinie 15:00 i do północy, w weekendy nawet dłużej.  Szczególnie podczas dobrej pogody im później tym trudniej będzie o zachowanie konspiracji. Bywa tutaj tłocznie. Aby dokonać wpisu nie trzeba wchodzić w konszachty z personelem, a jako że na terenie "instytucje" są dwie, a o keszu powiadomiona jest załoga tylko jednej z nich, to lepiej nikomu o nim nie wspominać. Inna rzecz, że trzeba zachować keszerską konspirację by o skrzynce nie dowiedziała się klientela, bo wtedy pojemnik niechybnie przepadnie. Skrzynka nie jest płatna i jej zdobycie nie wiąże się z koniecznością zakupu czegokolwiek.

 

Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
GeoKrety

GeoKrety  Luesterklemme - Total distance: 8119 km
GeoKrety  Sagowy Miś - Total distance: 1829 km

Pictures
Tutaj...
Log entries: Found 40x Not found 0x Note 7x All entries Show deletions