Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
36x znaleziona
1x nieznaleziona
1 komentarze
5 obserwatorów
Oceniona jako: znakomita
Atrybuty skrzynki
W tym miejscu znajdował się prawdopodobnie jedyny w Częstochowie cmentarz choleryczny, gdzie chowano zmarłych na tą chorobę podczas epidemii w XIXw. Wzgórze na którym dokonywano pochówków nosi nazwę Cholernik. Choroba swój początek wzięła w Indiach skąd się rozprzestrzeniała. Do Królestwa Polskiego przybyła w 1831r (pierwszy odnotowany przypadek) przyniesiona przez wojska carskie podczas powstania Styczniowego.
Więcej informacji tutaj
Dzisiaj miejsce to upamiętnia tablica pod krzyżem znajdującym się na terenie koła wędkarskiego kilka metrów za bramą po lewej stronie. Do wejscia idziemy wzdłóż ogrodzenia, za zielony garaż od podanych współrzędnych. Na bramie wiszą tabliczki: " Teren monitorowany" i "Wstęp wzbroniony"
. Zachęcam do wejścia do środka, a nie biegu prosto po kesz. Miejsce moim zdaniem b.przyjemne, można chwilkę przysiąść na ławeczce.
Kesz został przeniesiony i teraz znajduje się na współrzędnych podanych w waypointcie. Polecam przy szukaniu wejść na najwyższy punkt i rozejrzeć się po okolicy
.
Dodatkowe waypointy
| Etap | Symbol | Typ | Współrzędne | Opis |
|---|---|---|---|---|
|
Punkt końcowy | --- | Miejsce dawnego cmentarza. |
Obrazki/zdjęcia
Wpisy do logu:
36x
1x
1x