Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Strachów - obszar Natura 2000 Dolina Liwca i NPK - OP8AD6
Strachów - na samym końcu powiatu
Właściciel: Powiat Wołomiński
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 97 m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Normalna
Status: Gotowa do szukania
Czas: 0:10 h    Długość trasy: 0.10 km
Data ukrycia: 27-07-2015
Data utworzenia: 30-06-2015
Data opublikowania: 27-07-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 31-07-2015
43x znaleziona
1x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 5 obserwatorów
76 odwiedzających
30 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
5 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Brym, Cezex, Majonez299, unieski, zueira
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Nadbużański Park Krajobrazowy utworzony w 1993 r. Na terenie powiatu znajduje się enklawa parku (840 ha) w północnej części gminy Jadów. Na terenie parku występują również śródleśne wydmy, bory sosnowe, lasy łęgowe, bagna i niedostępne mateczniki. Wokół parku utworzono otulinę o powierzchni prawie 40 000 ha, z czego nieco ponad 3 000 ha znajduje się w powiecie wołomińskim. W otulinie parku został utworzony rezerwat „Śliże”.

Dolina Liwca to obszar ustanowiony dla ochrony doliny rzeki Liwiec, począwszy od źródeł, aż do ujścia do rzeki Bug. Ochronie podlega cała dolina rzeczna wraz z łąkami, zalewowymi pastwiskami utworzonymi na zmeliorowanych bagnach. Rzeka na niektórych odcinkach ma charakter naturalny, na innych jest uregulowana. W dolinie występują trzy kompleksy stawów rybnych. Na przełomie 1992 i 1993 r. obszary najcenniejsze ornitologicznie zostały zmeliorowane. Stwierdzono tu około 20 gatunków ptaków z Załącznika I Dyrektywy Ptasiej, 5 gatunków z Polskiej Czerwonej Księgi. Dolina Liwca to ważna ostoja ptaków wodno-błotnych, szczególnie podczas okresu lęgowego. W trakcie gniazdowania obszar zasiedla co najmniej 1% populacji krajowej gatunków takich jak rycyk, kulik wielki (PCK), rybitwa białowąsa (PCK), brodziec piskliwy. Wysokie zagęszczenia posiadają następujące gatunki: perkoz rdzawoszyi, bocian biały, błotniak stawowy, derkacz, sieweczka rzeczna, kszyk. Podczas migracji na obszarze występują w stosunkowo dużej liczbie gęsi: zbożowa i białoczelna.

W pobliżu miejsca ukrycia skrzynki Starostwo Powiatowe w Wołominie postawiło tablice edukacyjne nt. fauny i flory obszarów prawnie chronionych, znajdujących się w najbliższej okolicy (w odległości ok. 10 km od tablicy). Druga strona tablic przedstawia, w dużym skrócie, zasady Geocachingu i zaproszenie do przyłączenia się do zabawy - jest też mapka przedstawiająca wszystkie skrzynki założone przez Starostwo. Tablice i pozostała infrastruktura stoją tu dzięki uprzejmości ks. Krzysztofa Małachwskiego – prezesa   Fundacji Apostolstwa Eucharystycznego dla Dzieci Niepełnosprawnych Dzieci-Dzieciom. Nieopodal prowadzi on Dom Integracyjno–Rehabilitacyjny dla dzieci niepełnosprawnych.

Podobne tablice znajdują się również w Kuligowie i Wołominie (w pobliżu Białych Błot, gdzie dodatkowo, dla rowerzystów postawiono stojak na rowery, a dla dzieci grę edukacyjną Światowid).

W promieniu 20 m od wiaty turystycznej i tablic edukacyjnych została umieszczona nasza skrzynka. Jedno z drzew wydaje się być odmienne od innych w okolicy. Dodatkowo bywa słodkie. Kesz jest ukryty w ziemi, jak to bywa w naszych skrzynkach, chroniony przez dość ciężkiego strażnika. Chyba więcej informacji nie jest potrzebne, tym bardziej, że współrzędne powinny dość dobrze wskazać miejsce ukrycia. W razie problemów można skorzystać z informacji kodowanej oraz spojlerów.

Jest to jedna z 15 skrzynek, zakładanych przez Starostwo Powiatowe w Wołominie (http://powiat-wolominski.pl) w ramach realizacji zadania pn. "ROWEROWI POSZUKIWACZE SKARBÓW – urządzenie infrastruktury terenowej, służącej edukacji przyrodniczej na terenach objętych ochroną przyrody w powiecie wołomińskim", dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (http://www.wfosigw.pl).

WFOŚiGWW najbliższym czasie udostępnimy kolejne, schowane w ciekawych miejscach i bogato wyposażone na starcie skrzynki.

ZAPRASZAMY DO SZUKANIA I POZNAWANIA PRZYRODY POWIATU WOŁOMIŃSKIEGO!!!Powiat

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Tablice i właściwie gdzieś tam jest skrzynka
Coraz bliżej ...
Teraz nie ma watpliwości ...
Wpisy do logu: znaleziona 43x nieznaleziona 1x komentarz 1x Wszystkie wpisy