Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
LEŚNE TROPY- Jeleń - OP898S
Eigenaar: mała_mi
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 21 meter NAP
 Provincie: Polen > pomorskie
Cache soort: Onbekende Cache
Grootte: Klein
Status: Gearchiveerd
Geplaatst op: 16-05-2015
Gemaakt op: 17-05-2015
Gepubliceerd op: 17-05-2015
Laatste verandering: 24-04-2023
45x Gevonden
0x Niet gevonden
0 Opmerkingen
watchers 1 Volgers
21 x Bekeken
42 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
22 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: Agata*, aśkowski, baloniarz, bamba, czirios, darklukas, Dezerter, Driver, GFS, Hellena, kurier, mcflis, MPG, MSZU, philutek, Qbacki, soolash, vejo, wolny, woyt, Wrzos, zaboja
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Bike  Torch needed  One-minute cache  Nature 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Jeleń szlachetny(Cervus elaphus) – gatunek dużego ssaka lądowego z rodziny jeleniowatych. Jego różne podgatunki zamieszkują Europę, Azję, północną Afrykę. W Polsce występuje jeleń europejski, wyróżnia się kilka ekotypów: jeleń bieszczadzki (największy i najsilniejszy), jeleń mazurski, jeleń wielkopolski i jeleń pomorski. W Polsce występuje we wszystkich większych kompleksach leśnych. Preferencje środowiskowe są zależne od pory roku. Głównym środowiskiem są nizinne i górskie lasy liściaste i mieszane. Z uwagi na rozłożyste poroże unikają terenów gęsto zakrzewionych. Jeleń szlachetny pokryty jest krótkim i przylegającym włosem. Sierść jelenia szlachetnego jest w zimie siwobrunatna, a w lecie rdzawobrunatna i podlega wymianie dwa razy do roku. Jelenie mają bardzo dobry węch i słuch i są bardzo płochliwe. Jelenie zrzucają poroże na przełomie marca i kwietnia i zaczyna odrastać wczesną wiosną, osiągając największe rozmiary na początku lata u około 12-14 letnich osobników.

 (na podstawie wikipedii)

 

 

Skrzynka jest jedną z projektu "Leśne tropy". Skrzyneczka jest ukryta w leśnym maskowaniu.  Skrzynka jest nietypowa, kordy wskazują na miejsce startu, na drzewach są umieszczone "tropy" jelenia, które doprowadzą Cię drogi poszukiwaczu do upragnionego celu:) Miłego tropienia. Szukaj w koronie jelenia,blisko móżdżenia.

Skrzynkę można podjąć w dzień, ale wymaga sokolego wzroku, w nocy "tropy" są lepiej widoczne:)

 

Uwaga: w niektórych pojemnikach znajdują się zielone karteczki z danymi i tropami, pozwalającymi ustalić miejsce ukrycia FINAŁU PROJEKTU, jak również podpowiedzi do innych skrzynek nie wchodzących w obrys sowy (skrzynki te wirtualnie założone są na widocznym obok sowy księżycu np. Hotel Uroczysko). Karteczek tych nie zabieramy!!!

Projekt realizowany jest przez Nadleśnictwo Damnica i Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach oraz zaprzyjaźnionych keszerów z bliższej i dalszej okolicy.