Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Korty - OP879X
Czyli o różnicach w tenisie i ojczyźnie tego sportu
Właściciel: Dombie
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 111 m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Quiz
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 22-04-2017
Data utworzenia: 25-02-2015
Data opublikowania: 26-02-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 28-04-2017
16x znaleziona
1x nieznaleziona
6 komentarze
watchers 4 obserwatorów
212 odwiedzających
13 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
6 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: iwonia1999, keram58, madzix-13, tracker440, WASYLPL, Werrona
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Szybka skrzynka 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

 

Kilka uwag dla poszukiwaczy:

  1. Kesza można podjąć na dwa sposoby: (1) rozwiązując zagadkę i sprawdzając poprawność otrzymanych kordów w opensprawdzaczu LUB (2) metodą brute force zwaną w naszych okolicach metodą „na Wallsona”. Jak się chwilę zastanowić to teren poszukiwań nie jest aż tak wielki, a sprawne oko doświadczonego keszera z pewnością szybko skupi się na tym, co trzeba.
  2. Przy podejmowaniu zachowajcie zwyczajową dyskrecję i nie spowodujcie spalenia kesza. Może nie ma tutaj tłumów, ale niech to nie uśpi Waszej keszerskiej czujności.
  3. W pojemniku oprócz standardowego „wyposażenia” skrzynki znajdują się trzy certyfikaty numerowane (FTF, STF i TTF) oraz dziesięć certyfikatów nienumerowanych. Bardzo proszę zdobywców pierwszych trzech miejsc, którzy działają zespołowo o zabieranie dla całej grupy tylko jednego z numerowanych certyfikatów. Z pewnością w zgodny sposób wyznaczycie szczęśliwca, który zatrzyma ten certyfikat - pozostałym członkom zespołu na „otarcie łez” proponuję certyfikaty nienumerowane.
  4. W skrzynce jest również kilka drobiazgów tematycznie związanych z tenisem. Jeśli zechcecie wymieniać jakieś fanty proszę zabierzcie ze sobą na wymianę inne przedmioty nawiązujące do tej tematyki.
  5. Odkładając kesza upewnijcie się, że jest dokładnie zamknięty i starannie zamaskowany.
  6. W tym miejscu kiedyś był kesz Meteora „Basen vs. Lodowisko” (OP3034). Jak widać, mamy tu do czynienia z dobrą ilustracją powiedzenia „gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”. Ale może najważniejsze jest to, że można tu nadal uprawiać sport - zresztą basen i lodowisko też w Żyrardowie mamy...
  7. Wykorzystane zdjęcia znaleźć można między innymi w Wikipedii. Oba zdjęcia użyte w treści opisu należą do domeny publicznej, ale może warto wspomnieć, że pierwsze z nich pochodzi z publikacji Fourth Olympiad 1908 London Official Report wydanej przez British Olympic Association w 1909 roku, a drugie z ksiąźki J. Parmleya Pareta, Methods and Players of Modern Lawn Tennis, wydanej w 1915 roku. Zdjęcie spojlerowe wykorzystano za zezwoleniem organizacji Tennis Australia.
  8. Z ewentualnymi pułapkami, na jakie można zwykle wleźć w tego rodzaju miejscach nie mam nic wspólnego.
  9. WAŻNA AKTUALIZACJA 28 kwietnia 2017 (KONIECZNIE PRZECZYTAJ PRZED WYJŚCIEM W TEREN): Po bardzo intensywnej, kreatywnej i konstruktywnej dyskusji kuluarowej z najlepszym beta-testerem keszy w Europie Środkowej (a może nawet bardziej), czyli Werroną, uczyniłem temu keszu pewne zmiany:
    (1) Postanowiłem pójść w ślady Kobiety-Która-Strzelała-65-Razy i do jej flaszki dołożyłem swoją flaszkę, pomimo że flaszki wcale nie zawierają napoju izotonicznego dla tenistów. Mówiąc prościej, w keszu oprócz STFa i TTFa czekają teraz na następnych zdobywców dwie nagrody dodatkowe.
    (2) Wprowadziłem pewne uproszczenie zagadki polegające na wyeliminowaniu ostatniego kroku potrzebnego do uzyskania kordów. Zdaniem Werrony krok był nieintuicyjny, co przyjąłem z godnością. Generalnie zagadka pozostała niezmieniona, tyle że teraz jest jeszcze łatwiejsza.
    (3) Zmieniłem miejsce ukrycia na takie, gdzie kordomierze działają w trochę bardziej odpowiedzialny sposób. Kesz znajduje się wewnątrz obszaru ograniczonego ulicami Piastowską, Żeromskiego i Farbiarską, rzeką Pisia Gągolina oraz ogrodzeniem terenu klubu sportowego MKS Żyrardowianka. Dostęp do niego jest bardzo łatwy (ocena poziomu trudności terenu na 1,0 jest absolutnie uzasadniona). Nie trzeba pokonywać żadnych barier, włazić do żadnych urbeksów, dziur, czy wykrotów, nie trzeba wspinać się na drzewa, mury, płoty, słupy, kominy czy inne tego typu historie. Nie trzeba wkraczać na ogrodzone tereny. Myślę też, że obecnie są większe szanse na znalezienie kesza metodą „na Wallsona”. Moim zdaniem wcześniej było to praktycznie niemożliwe.
    (4) Trudność zagadki pozostawiam na razie niezmienioną, ale jeśli następni zdobywcy będą mieli w tej kwestii inne zdanie, to jestem otwarty na dalsze zmiany.
OpenSprawdzacz
Autor tej skrzynki umożliwił sprawdzenie poprawności rozwiązania zagadki (współrzędnych pojemnika finałowego).
Statystyki: prób: 110 razy, trafień: 1 razy.
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Tylko dla mięczaków :)