Wisła Głębce
Stacja kolejowa została otwarta 3 września 1933 roku w Wiśle-Głębcach. Wcześniej nazywała się Weichsel Glebce. Tutaj kończą się tory, jednak wedle planów - linia kolejowa miała sięgać aż do Zwardonia, co nie udało się z powodu wojny.
Budynek dworca jest już nieczynny, ale stacja nadal funkcjonuje. Znajdują się tutaj 3 perony. Pociągiem można dojechać m.inn do Katowic.
Stąd można wyruszyć szlakami turystycznymi, między innymi na Stożek Wielki czy przełęcz Kubalonkę.
W pobliżu dworca zlokalizowany jest betonowy Wiadukt kolejowy o długości 122 metrów i wysokości 25 metrów, wybudowany w latach 1931 – 1933. Ma już swojego kesza (OP22FF).
Wisła Głębce – południowa dzielnica miasta Wisła. Położona jest u stóp Kobylej i Kozińców, u zbiegu potoków Łabajowa i Głębiczka, w górnej części doliny powstałego z ich połączenia potoku Kopydło, a także w samej dolince Głębiczka. Nazwa Głębce, wspominana w dokumentach już w połowie XVIII w., wiąże się z usytuowaniem tego dawnego wiślańskiego przysiółka w odległej, głębokiej i zalesionej dolinie.
więcej: wikipedia
Kesz:
W okolicę dworca można dostać się pieszo, rowerem a nawet samochodem.
Współrzędne mogą trochę się mylić! Szukamy więc z tyłu dworca. Jeżeli wejdziemy na skarpę "w las" przy drzewie wyznaczającym szlaki, to po prawej stronie wśród dużych kamieni znajduje się nasz kesz.
Mała skrzyneczka płytko zakopana, tudzież przykryta runem leśnym i przymaskowana kamieniem.