Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Sukkub InO 2014 - Trasa Geocachingowa - OP82EE
taki trochę inny rajd na orientację - edycja druga :)
Właściciel: Biedak
Lista uczestników
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 159 m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Wydarzenie
Wielkość: Bez pojemnika
Status: Zarchiwizowana
Czas: 10:00 h    Długość trasy: 15.00 km
Data rozpoczęcia wydarzenia: 25-10-2014
Data utworzenia: 17-06-2014
Data opublikowania: 18-06-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 12-11-2014
21 Uczestniczyło
26 Będzie uczestniczyć
10 komentarze
watchers 15 obserwatorów
20 odwiedzających
20 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Zalecane szukanie nocą  Skrzynka niebezpieczna  Potrzebna latarka  Potrzebny kompas  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

 

Choć niektórzy o tym wydarzeniu wiedzą od dawna, to chyba czas już oficjalnie ogłosić drugą edycję trasy geocachingowej na Sukkubie. Formuła będzie bardzo podobna, jak w zeszłym roku - najpierw standardowy rajd na orientację, czyli szukanie na podstawie dostarczonej mapy właściwych punktów kontrolnych, a potem szukanie wokół nich skrzynek na podstawie wytycznych dostarczonych na osobnej kartce z opisem trasy.

 

Będą jednak różnice. W tym roku wstępnie planuję zakazać używania GPSa do nawigacji - jest to przede wszystkim rajd na orientację i rywalizacja w jego ramach musi być fair. Potem oczywiście powstanie kolejna geościeżka i każdy będzie mógł szukać skrzynek w dowolny sposób.

 

Start będzie wspólny, tak jak w zeszłym roku, ale odbędzie się po wystartowaniu innych tras, a nie przed (czyli w praktyce gdzieś koło godziny 20). Na starcie zostaną rozdane tylko mapy, natomiast po opisy trasy można będzie się zgłaszać od razu po przyjściu do bazy rajdu - tak więc na spokojnie można będzie wszystko przeczytać i potem lecieć w teren z jakąś strategią:)

 

Na pewno ponownie będą w skrzynkach dodatkowo punktowane certyfikaty, punktacja samych skrzynek będzie natomiast uśrednioną wypadkową trudności zadań i terenu - które też będą podane w opisie trasy. Nad skrzynkami stowarzyszonymi jeszcze się zastanowię. 

 

Sama trasa będzie krótsza niż rok temu - maksymalnie 15 kilometrów, ale zobaczymy, ile dokładnie wyjdzie. Natomiast skrzynek nadal będzie dużo (około 25), aby później powstała z tego fajna geościeżka - co przy scorelaufowym charakterze trasy prawdopodobnie uniemożliwi zdobycie wszystkich skrzynek podczas samego rajdu. Innymi słowy - tak, trzeba będzie wybierać :P

 

 

Rajd odbędzie się oczywiście bez względu na pogodę. Współrzędne zostały zaktualizowane i wskazują szkołę, w której będzie znajdowała się bazę rajdu (Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Alojzego Nagla w Nowym Dworze Wejherowskim przy ulicy Szkolnej 1).

 

Dla niewtajemniczonych podaję link do zeszłorocznego wydarzenia, a także finałowej skrzynki tamtej trasy, gdzie można sobie trochę więcej poczytać, jak to wszystko wyglądało. Tymczasem najświeższe wiadomości dotyczące rajdu pojawiają się na bieżąco na stronie internetowej Sukkuba oraz na naszym profilu facebookowym. Tam też znajduje się pełen regulamin oraz komunikat startowy.

 

Przypominam, iż podobnie jak w zeszłym roku, zgłoszenie chęci uczestnictwa na stronie wydarzenia na OC nie jest jednoznaczne z zapisaniem się na rajd. W tym celu należy bowiem zgłosić zespół na oficjalnej stronie rajdu i opłacić wpisowe w wysokości 30 złotych od osoby (dokładny cennik znajduje się w komunikacie startowym). W ramach tej opłaty zapewniamy komplet map i materiałów startowych, kawę/herbatę w bazie, możliwość noclegu w warunkach turystycznych oraz ognisko w trakcie trasy.

 

Wiem, że przed nami ciężkie zadanie, ale mam nadzieję, że druga edycja trasy geocachingowej będzie dwa razy lepsza od poprzedniej - trzymajcie za nas kciuki! :)

 

 

 

Do czasu publikacji poszczególnych skrzynek umieszczam linki do map - części południowej i północnej oraz do opisu trasy - aby każdy, kto nie był na rajdzie, miał możliwość wydruku i szukania skrzynek, bo przecież wszystko i tak jest już w terenie.

 

Sprostowanie do opisu:

SK10 - skrzynki należy szukać 25 metrów na południowy wschód zamiast na południowy zachód

SK11 - skrzynki należy szukać 50 metrów na północny wschód (azymut około 30 stopni) zamiast na północ

SK26 i SK31- skrzynki NIE są magnetyczne

SK29 i SK34 - skrzynki są już dostępne do szukania według wskazówek podanych w opisie trasy