Dodatkowe atrybuty skrzynki |
Skałami Władysława nazwana została malownicza grupa skalna, jedna z najbardziej okazałych w Masywie Ślęży. Na jednej ze skał widnieje ceramiczna płaskorzeźba przedstawiająca głowę Jezusa, umieszczono ją tutaj z inicjatywy ks. Romana Rogowskiego. Na szczyt prowadzą kamienne schody będące pozostałością dawnego szlaku turystycznego. Skały stanowią częściowo zarośnięty punkt widokowy w kierunku wschodnim, z widocznymi między innymi Księginicami Małymi. U podnóża skał, poniżej drogi znajduje się Pieczara Władysława, do której można dojść schodkami przy kamiennej podmurówce. Nazwa skał i pieczary upamiętnia księcia Władysława II Wygnańca. Będąc w tym miejscu warto podejść do Źródła Anny znajdującego się u szczytu skał.
Do Skał Władysława najprościej dotrzeć od strony Sobótki. Idąc w górę szlakiem czerwonym i żółtym należy w tym miejscu N50 52.376 E16 43.421 skręcić w lewo w szeroką drogę, gdzie dalej prowadzi ścieżka dydaktyczna oznaczona (niestety nie zawsze dobrze) zieloną choinką. Po ok. 500m. (N50 52.120 E16 43.298) widać już Skały Władysława, należy skręcić w prawo na kamienne schody. Za skałami ścieżka oznakowana jest znacznie lepiej, prowadzi z powrotem do czerwonego i żółtego szlaku łącząc się z nimi tuż przed Husyckimi Skałami (N50 52.231 E16 43.018).
Uwaga! Ponieważ ścieżka prowadzi po kamiennych stopniach, w zimie śliskie i oblodzone kamienie mogą być bardzo niebezpieczne.
Skrytka w momencie zakładania zawierała:
Logbook z ołówkiem automatycznym – nie na wymianę
Certyfikat FTF – dla pierwszego Znalazcy
Miarkę, samochodzik, jojo, wysuwaną gumkę w ołówku (wszystko zielone) – na wymianę
Prawdopodobnie skrzynka znajduje się na obszarze: | |
Slężański Park Krajobrazowy |
Prawdopodobnie skrzynka znajduje się na obszarze NATURA 2000
:
Masyw Slezy - PLH020040 |