Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 500 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Multicache
difficulty terrain
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Stara cysterna na ŚKD - OP70AE
Właściciel: Abstrachuje
compass Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
altitude Wysokość: 254 m n.p.m.
location Województwo: Polska > świętokrzyskie
type Typ skrzynki: Multicache
size Wielkość: Normalna
status Status: Zarchiwizowana
hidden Data ukrycia: 02-09-2013
creation-date Data utworzenia: 02-09-2013
published-date Data opublikowania: 02-09-2013
last-mod Ostatnio zmodyfikowano: 25-08-2016
znaleziona 19x znaleziona
nieznaleziona 7x nieznaleziona
komentarz 2 komentarze
watchers 1 obserwatorów
visits 5 odwiedzających
votes 16 x oceniona
score Oceniona jako: dobra
rekomendowana 2 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Driver, GFS
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
attributes Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Miejsce historyczne  Dostępna rowerem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link
description Opis PL

Świętokrzyska Kolejka Dojazdowa "Ciuchcia Expres Ponidzie" – wąskotorowa linia kolejowa, dawna Jędrzejowska Kolej Dojazdowa, powstała w 1917 roku. Trasa biegnie przez część regionu Ponidzia w południowej części województwa świętokrzyskiego, z Jędrzejowa, poprzez JasionnąMotkowiceUmianowice do Pińczowa. Istnieje także nie wykorzystywane odgałęzienie trasy w Umianowicach do HajdaszkaStawian Pińczowskich i Sędziejowic.

Jako ciekawostkę można podać fakt, że linia ŚKD krzyżuje się w okolicy wsi Wygoda z linią szerokotorową LHS, na 14,6 km biegu linii wąskotorowej od stacji Jędrzejów Wąski, a także na odcinku nieczynnym w miejscowości Przededworze koło Chmielnika. Jest to jedno z niewielu w Polsce skrzyżowań linii szerokotorowej z wąskotorową, a dodatkowo jeden z kilku nielicznych wiaduktów na trasie przebiegu linii wąskotorowej.

Z uwagi na położenie szlaku w dolinie Nidy (tzw. Ponidzie) w 1998 roku, po kilku latach przerwy, postanowiono wznowić ruch turystyczny, który od tamtej pory rozwija się i funkcjonuje do dziś. Kolejka dysponuje obecnie trzema lokomotywami Lxd2 oraz sprawnym parowozem Px48. Od 2009 roku kolejka posiada sprawną lokomotywę Lyd1 oraz niesprawną (brak silnika) Lyd2, obie pochodzą ze zlikwidowanej kolejki w Piotrkowie Trybunalskim. Warsztaty wykonują naprawy taboru wąskotorowego na zlecenie obsługując kolejki z całego kraju (specjalizują się w remontach układów jezdnych). Dostawy odbywają się transportem samochodowym.

Odjazd pociągu odbywa się ze stacji Jędrzejów Wąski w lecie w każdą niedzielę o godzinie 10:00, zaś powrót o 18:00. Prowadzone są także pociągi specjalne i na zamówienie. W chwili obecnej nie są prowadzone pociągi towarowe, ani codzienny ruch lokalny, choć trwają rozmowy nad ich przywróceniem.

Istnieje możliwość dojazdu za pośrednictwem KKA na stację kolejki w Pińczowie. Kolejkowa Komunikacja Autobusowa uruchamia specjalnie dwie linie:

  • Linia numer 1: Kielce, ul. Żelazna (przystanek busów) – Pińczów dworzec Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej. Odjazd z Kielc w niedziele o godzinie 11:15.
  • Linia numer 2: Busko-Zdrój, dworzec PKP – Pińczów dworzec Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej. Odjazd z Buska w niedziele o godzinie 11:45.

Po powrocie z przejazdu kolejką na ognisko i zabawę do Umianowic, obydwa busy czekają na pasażerów w Pińczowie i o 14:30 jadą odpowiednio do Kielc i do Buska-Zdroju.

Spółka samorządowa Świętokrzyska Kolejka Dojazdowa "Ciuchcia Ekspres Ponidzie" Sp. z o.o., będąca operatorem linii, powstała w 2002 roku. Udziałowcami są: gmina Jędrzejów (144,5 tys zł), gmina Pińczów (109 tys zł), samorząd województwa świętokrzyskiego (100 tys zł), powiaty jędrzejowski i pińczowski (po 50 tys zł), gminy Imielno i Kije(po 23 tys zł).

Kolejka zatrudnia kilkunastu pracowników. W latach 2002-2006 spółka przyniosła ok. 700 tys. zł straty. W 2006 roku z wycieczek kolejką skorzystało ponad 15 tys. osób. W roku poprzednim około 12 tys. osób.

Źródło: Wikipedia http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99tokrzyska_Kolej_Dojazdowa

Informacje o skrzynce:


Szukanie skrzynki dzieli się na dwa etapy:

W pierwszym etapie należy szukać klucza, który jest schowany w najniższym wagonie (Wskazówek należy szukać na pobliskich wagonach, będą narysowane markerem) 

W drugim etapie należy szukać skrzynki która jest ukryta w starej cysternie.

Uwaga !!!

Po zaliczeniu skrzynki prosi się o schowanie klucza w to samo miejsce.Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
travelbug Geokrety

geokret  Geo Strażak #3 - Całkowity dystans: 181 km

Obrazki/zdjęcia
Tu gdzieś kluczyk.
W pobliżu kesza.
Zdjęcie z miejsca ukrycia skrzynki. Otwierać tylko w razie konieczności.