Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Stara cysterna na ŚKD - OP70AE
Eigenaar: Abstrachuje
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 254 meter NAP
 Provincie: Polen > świętokrzyskie
Cache soort: Multi Cache
Grootte: Normaal
Status: Gearchiveerd
Geplaatst op: 02-09-2013
Gemaakt op: 02-09-2013
Gepubliceerd op: 02-09-2013
Laatste verandering: 25-08-2016
19x Gevonden
7x Niet gevonden
2 Opmerkingen
watchers 1 Volgers
7 x Bekeken
16 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: goed
2 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: Driver, GFS
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Bike  Monumental place 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Świętokrzyska Kolejka Dojazdowa "Ciuchcia Expres Ponidzie" – wąskotorowa linia kolejowa, dawna Jędrzejowska Kolej Dojazdowa, powstała w 1917 roku. Trasa biegnie przez część regionu Ponidzia w południowej części województwa świętokrzyskiego, z Jędrzejowa, poprzez JasionnąMotkowiceUmianowice do Pińczowa. Istnieje także nie wykorzystywane odgałęzienie trasy w Umianowicach do HajdaszkaStawian Pińczowskich i Sędziejowic.

Jako ciekawostkę można podać fakt, że linia ŚKD krzyżuje się w okolicy wsi Wygoda z linią szerokotorową LHS, na 14,6 km biegu linii wąskotorowej od stacji Jędrzejów Wąski, a także na odcinku nieczynnym w miejscowości Przededworze koło Chmielnika. Jest to jedno z niewielu w Polsce skrzyżowań linii szerokotorowej z wąskotorową, a dodatkowo jeden z kilku nielicznych wiaduktów na trasie przebiegu linii wąskotorowej.

Z uwagi na położenie szlaku w dolinie Nidy (tzw. Ponidzie) w 1998 roku, po kilku latach przerwy, postanowiono wznowić ruch turystyczny, który od tamtej pory rozwija się i funkcjonuje do dziś. Kolejka dysponuje obecnie trzema lokomotywami Lxd2 oraz sprawnym parowozem Px48. Od 2009 roku kolejka posiada sprawną lokomotywę Lyd1 oraz niesprawną (brak silnika) Lyd2, obie pochodzą ze zlikwidowanej kolejki w Piotrkowie Trybunalskim. Warsztaty wykonują naprawy taboru wąskotorowego na zlecenie obsługując kolejki z całego kraju (specjalizują się w remontach układów jezdnych). Dostawy odbywają się transportem samochodowym.

Odjazd pociągu odbywa się ze stacji Jędrzejów Wąski w lecie w każdą niedzielę o godzinie 10:00, zaś powrót o 18:00. Prowadzone są także pociągi specjalne i na zamówienie. W chwili obecnej nie są prowadzone pociągi towarowe, ani codzienny ruch lokalny, choć trwają rozmowy nad ich przywróceniem.

Istnieje możliwość dojazdu za pośrednictwem KKA na stację kolejki w Pińczowie. Kolejkowa Komunikacja Autobusowa uruchamia specjalnie dwie linie:

  • Linia numer 1: Kielce, ul. Żelazna (przystanek busów) – Pińczów dworzec Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej. Odjazd z Kielc w niedziele o godzinie 11:15.
  • Linia numer 2: Busko-Zdrój, dworzec PKP – Pińczów dworzec Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej. Odjazd z Buska w niedziele o godzinie 11:45.

Po powrocie z przejazdu kolejką na ognisko i zabawę do Umianowic, obydwa busy czekają na pasażerów w Pińczowie i o 14:30 jadą odpowiednio do Kielc i do Buska-Zdroju.

Spółka samorządowa Świętokrzyska Kolejka Dojazdowa "Ciuchcia Ekspres Ponidzie" Sp. z o.o., będąca operatorem linii, powstała w 2002 roku. Udziałowcami są: gmina Jędrzejów (144,5 tys zł), gmina Pińczów (109 tys zł), samorząd województwa świętokrzyskiego (100 tys zł), powiaty jędrzejowski i pińczowski (po 50 tys zł), gminy Imielno i Kije(po 23 tys zł).

Kolejka zatrudnia kilkunastu pracowników. W latach 2002-2006 spółka przyniosła ok. 700 tys. zł straty. W 2006 roku z wycieczek kolejką skorzystało ponad 15 tys. osób. W roku poprzednim około 12 tys. osób.

Źródło: Wikipedia http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99tokrzyska_Kolej_Dojazdowa

Informacje o skrzynce:


Szukanie skrzynki dzieli się na dwa etapy:

W pierwszym etapie należy szukać klucza, który jest schowany w najniższym wagonie (Wskazówek należy szukać na pobliskich wagonach, będą narysowane markerem) 

W drugim etapie należy szukać skrzynki która jest ukryta w starej cysternie.

Uwaga !!!

Po zaliczeniu skrzynki prosi się o schowanie klucza w to samo miejsce.



Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
Tu gdzieś kluczyk.
W pobliżu kesza.
Zdjęcie z miejsca ukrycia skrzynki. Otwierać tylko w razie konieczności.