Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 125 m n.p.m.
Województwo:
Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki:
Tradycyjna
Wielkość:
Mała
Status:
Gotowa do szukania
Data ukrycia: 19-05-2013
Data utworzenia: 29-05-2013
Data opublikowania: 29-05-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 13-10-2013
123x znaleziona
2x nieznaleziona
1 komentarze
1 obserwatorów
42 odwiedzających
106 x oceniona
Oceniona jako:
dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Pałac myśliwski książąt Radziwiłłów w Antoninie
pałac myśliwski zbudowany w latach 1822–1824 przez Karla Friedricha Schinkla dla księcia Antoniego Radziwiłła.
Pałac jest drewniany, oszalowany, na podmurówce, zbudowany na planie krzyża greckiego – korpus główny o kształcie oktagonalnym, do którego dobudowano cztery niższe skrzydła. Elewacja pomalowana jest na kolor tzw. żółci cesarskiej (niem. Kaisergelb). Całe wnętrze korpusu głównego zajmuje wielka, trójkondygnacyjna sala o ozdobnym stropie, wsparta na filarze mieszczącym przewody kominowe z kominków, przyozdobiona trofeami myśliwskimi. Dawniej odbywały się w niej koncerty. Jedno ze skrzydeł mieści klatkę schodową wiodącą na wewnętrzne balkony, prowadzące do pokoi mieszkalnych w pozostałych trzech skrzydłach.
Gościem Antoniego Radziwiłła w Antoninie był Fryderyk Chopin (dwukrotnie, w 1827 i 1829). Na elewacji pałacu znajduje się tablica upamiętniająca te wizyty, a przy wejściu na teren pałacowy umiejscowiony jest pomnik kompozytora. W latach 1939–1944 pałac był własnością Adolfa Hitlera po podarowaniu go w 1939 roku przez ówczesnego właściciela Księcia Michała Radziwiłła
Pałac remontowany w latach 1975–1978 staraniem Jerzego Waldorffa, obecnie hotel i restauracja. Nagrodzony za renowację nagrodą Europa Nostra' 94.
Wokół rozległy park w stylu angielskim ze stawem i pomnikowymi drzewami. Na środku stawu, na wysepce, znajduje się wykonany z białego marmuru nagrobek córek Antoniego Radziwiłła – Fryderyki Heleny i Luizy.
W pobliżu także zabytkowe zabudowania utrzymane w stylu tyrolskim.
Miejsce koncertów Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni”.
Więcej ciekawych informacji na temat miejsca można odnaleźć
TU i
TU
Skrzynka
Skrzynka jest to pojemnik około 0.6L Schowany na kordach. Jak na tematykę kesza niedaleko możemy znaleźć ambonę myśliwską. Uwaga maskowanie delikatne podejmować ostrożnie. Zapisz literocyfry do małego finału prjd jeśli są
Skrzynka jest częścią projektu WLKP TEJ!
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.