Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Gościu (WLKP TEJ!) - OP6880
Patriota w wielkopolskim stylu
Właściciel: rredan
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 112 m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Multicache
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Czas: b.d.    Długość trasy: 0.10 km
Data ukrycia: 23-05-2013
Data utworzenia: 23-05-2013
Data opublikowania: 23-05-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 01-08-2018
75x znaleziona
1x nieznaleziona
8 komentarze
watchers 0 obserwatorów
36 odwiedzających
67 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
23 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: agatczjenek, aniolekdiabelka, art_noise, Bartek111, bejgee, crazy_baby, DeepBlue, DeepSea, gagu, kuczol, Liriela, Lori & Tomi, luksta, MaciekBDG, Nannette, night_time, olsta, palinq, rubin, Seamair, Tisia, Whatever, Zabel
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Potrzebny kompas  Szybka skrzynka  Przyczepiona magnesem  Offset cache  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Skrzynka jest częścią projektu WLKP TEJ!

Gościu

Grabaż czyli Krzysztof Grabowski, najlepszy polski tekściarz rockowy. Wokalista i kompozytor większości utworów zespołów:  Strachy na Lachy, Pidżama Porno, Lavina Cox, Ryzyko, Papierosy i Ręce do Góry. Aktywnie działającym osobom pomników się nie stawia więc na tym możnaby zakończyć. Pozostaje wyjaśnić dlaczego taka skrzynka na "WLKP TEJ!"? Powód jest taki, że urodzony w Pile Grabaż jest Wielkopolaninem. To nie wszystko, w jego piosenkach wielokrotnie przywołuje wielkopolskie akcenty.

Jest kibolem Kolejorza, a w wielu wypowiedziach można znaleźć zdania podobne do tych:

Ja jestem patriotą typu poznańskiego, doceniam, że rzeczy materialne, które udało się w wyniku naszej megamobilizacji zbudować, będą służyć wszystkim.

Nie wstydzę się tego, że jestem fanatykiem Lecha Poznań.

Tak. Czuję się polskim patriotą, ale na poznański sposób. Uważam, że mój patriotyzm wyraża się tym, że płacę podatki, staram się wykonywać to, co robię, możliwie najlepiej. Staram się być społecznie użyteczny.

Kesz


Multak to prosty offset. Na starcie mimo, że kordy ciagną w pole, to nie ma potrzeby schodzenia z drogi. Stań na skrzyżowaniu i poszukaj rowerowego świecidełka. Ono wskaże Tobie drogę. Do znalezienia przyda się kompas, zegarek lub zdolność wyznaczania kierunków i metra. Pierwszy etap bez pojemnika, drugi to mały klipsiak. Namiary, by nie było zbyt trywialnie, rozmyślnie są podane w pewnych widełkach. Pomimo to, wytypowanie obiektu nie powinno sprawić wielkich trudności.

Do startu dojechać można asfaltową drogą, do etapu końcowego można dojechać rowerem ostatni odcinek pokonując po drodze gruntowej. Zmotoryzowanym polecam drogę okrężną i - w zależności od dzielności pojazdu - 50 lub 200 metrowy spacer - do wejścia.

W skrzynce znajdują się informacje potrzebne do znalezienia Darz Bór (WLKP TEJ!) - OP6857.

Aktualizacja

31 lipca 2018

Miejsce ukrycia kesza bardzo się zmieniło. Ale nie na tyle, by stało się niedostępne. Wszystko, co przedstawiało jakąś wartość w skupie złomu zniknęło, w tym obiekt, do którego był przymocowany pojemnik. Teraz trzeba wejść do jednego z budynków, bo one nadal pozostawione są własnemu losowi. Jak długo jeszcze, to się okaże.

28 marca 2017

Otrzymałem sygnały, że okolica ukrycia kesza się przeobraża i całkiem możliwe, że obiekt wcięło. Do czasu weryfikacji kesz pozostanie aktywny jednak proszę wziąć pod uwagę, że w rzeczywistości podjęcie może okazać się niemożliwe.

27 marca 2014

Zmiana lokalizacji finału, sposobu ukrycia i wielkości skrzynki. Zaktualizowany opis, lista atrybutów i podpowiedź.

12 stycznia 2014

Skrzynka będzie zawieszona do czasu reaktywacji w nowym miejscu i formie. Tymczasem wszystkie etapy z terenu usunąłem. Proszę o kontakt gdyby komuś, szczególnie przyjezdnym, uniemożliwiało to podjęcie Darz Bór (WLKP TEJ!) - OP6857 i w konsekwencji Polonia Maior - Wlkp. TEJ! Finał Finałów - OP6684.

26 października 2013

Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad wprowadzeniem tutaj zmian. Wobec ostatnich doniesień, również tych przekazanych bezpośrednio i własnych doświadczeń z dwóch ostatnich wizyt na projekcie decyzja zapadła. Trochę mi szkoda, bo właśnie trwa najlepszy czas na podejmowanie tej skrzyneczki. Jest to teraz najbardziej zabawne ale skoro dostać na kordy się nie sposób... Mam pomysł na alternatywne rozwinięcie multaka z pominięciem tej miejscówki ale nie ukrywam, że przygotowanie tego może potrwać. Dlatego skrzynki na razie nie zawieszam ale proszę dobrze się zastanowić i rozeznać w okolicy zanim się zdecydujesz podjąć. Kto odpuści, tego proszę o kontakt, przekażę informacje zawarte w skrzynce, potrzebne do znalezienia mojego półfinału. 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Czerwono-czarne, którego szukasz
Wpisy do logu: znaleziona 75x nieznaleziona 1x komentarz 8x Wszystkie wpisy