OC logo
Banner
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Multicache
difficulty terrain
stats
Zobacz statystykę skrzynki
POCIĄG DO PIEKŁA / GFS - OP6713
Szukaj pojemnika z listą ...
Właściciel: GFS
compass Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne. (WGS84)
altitude Wysokość: 215 m n.p.m.
location Województwo: Polska > śląskie
type Typ skrzynki: Multicache
size Wielkość: Mała
status Status: Zarchiwizowana
hidden Data ukrycia: 08-05-2013
creation-date Data utworzenia: 08-05-2013
last-mod Ostatnio zmodyfikowano: 09-06-2016
znaleziona 19x znaleziona
nieznaleziona 5x nieznaleziona
komentarz 0 komentarze
watchers 9 obserwatorów
visits 1 odwiedzających
votes 17 x oceniona
score Oceniona jako: znakomita
rekomendowana 11 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: brajan74, crazy_baby, Driver, Dzyndzolina, KEISOR, Nannette, noname043, odludeq, Pomurniki, TolBoy, Zespół EŁ
Aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki,
musisz się zalogować.
attributes Atrybuty skrzynki

Weź coś do pisania  Dostępna tylko pieszo  Skrzynka niebezpieczna 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link
description Opis PL

POCIĄG DO PIEKŁA

Jest koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, dżdżysty jesienny wieczór, od wschodu przez Śląsk przejeżdża tajemniczy pociąg. W jego skład wchodzi lokomotywa parowa, wagon specjalny i wagon towarowy.

W pociągu znajduje się bardzo cenny ładunek. W ostatnim wagonie przewożone jest złoto, wagon środkowy – z jakimś specjalistycznym urządzeniem. Jednak najważniejsza część ładunku znajduje się w lokomotywie – mały pojemnik z długą listą osób. Nie wiadomo skąd, dokąd i po co było to wszystko przewożone. Wiadomo, że pociąg ten wyruszył w swoją ostatnią podróż.

Jacyś tajemniczy sprawcy skierowali pociąg na boczny tor, który prowadził w przepaść. W ten sposób lokomotywa wpadła w czeluść przepaści, pozostawiając na torze wagon specjalny i towarowy. Dziwne jest to, że lokomotywa wyparowała jakby w powietrzu lub co bardziej prawdopodobne zapadła się pod ziemię, nie pozostało po niej kawałka stali, żadnego śladu. Wagon specjalny pozostał, a złoto znikło z wagonu towarowego.

Dzięki przekazom ustnym mieszkańców okolicznych wsi, chodzą pogłoski, że maczał w tym swoje ręce sam diabeł, że lista osób to lista protegowanych osób mieszkających na ziemi, a będących wiernych szatanowi. Wagon specjalny jechał z jakąś aparaturą diabelską. Wagon ze złotem, które miało  przekupić możnych tego świata w zamian za ich duszę.

Lista wraz z lokomotywą sięgnęła wrót piekła?

Co jakiś czas w okolicy można zauważyć tajemnicze światła, rozbłyski, a okoliczni mieszkańcy opowiadają, że widzieli na tych terenach dziwne ciemne sylwetki jakby szukających czegoś postaci o człekokształtnej wyprostowanej sylwetce ale z rogami!

Ile w tym prawdy ile legend, kto to może wiedzieć. Czy sam diabeł odwiedza to miejsce?

Faktem jest, że od lat stoją w tym miejscu dwa wagony nad przepaścią. Zdarza się jednak, że pomimo braku lokomotywy w tajemniczy sposób zmieniają one swoje miejsce postoju!

Kto wie, może tobie uda się znaleźć puszkę z listą i posiądziesz informacje ważne dla nieczystych mocy.

 

 

Aby dotrzeć do diabelskiego miejsca musisz odwiedzić tajemniczy budynek, gdzie znajdziesz położenie miejsca, gdzie lokomotywa wpadła do przepaści. N 50° 14.XXX' E 18° 31.YYY'.

Pojemnik z listą, który był przewożony lokomotywą, jak mówią tubylcy znajduje się we wrotach do piekieł, może Ty po wielu latach będziesz miał szczęście i go odnajdziesz.

Zalecam szukanie w godzinach popołudniowych, wieczornych lub dla odważnych nocą. Nie wiem dlaczego, ale zdarza się, że przed południem często spotkasz tutaj wrogie Tobie istoty, a tajemnicze wagony potrafią w tym czasie zniknąć z tego miejsca.

Bądź ostrożny, nie będzie łatwo poruszać się po tym terenie, zachowaj rozwagę podczas poszukiwań, będziesz też musiał trochę pokombinować aby zdobyć listę.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
travelbug Geokrety

geokret  Pirania - Całkowity dystans: 2243 km

Obrazki/zdjęcia
Tajemniczy budynek
...
Wpisy do logu: znaleziona 19x nieznaleziona 5x komentarz 0x Photo 1x Galeria Wszystkie wpisy