Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Szlakiem Bielika - BONUS - OP52DB
Tylko dla wytrwałych ;)
Właściciel: MichAsie
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 29 m n.p.m.
 Województwo: Polska > zachodniopomorskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Duża
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 20-06-2012
Data utworzenia: 22-06-2012
Data opublikowania: 22-06-2012
Ostatnio zmodyfikowano: 16-04-2013
7x znaleziona
0x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 3 obserwatorów
12 odwiedzających
6 x oceniona
Oceniona jako: dobra
4 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: drachim, FelixP, PGM, QFerki squad
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Wymagany dodatkowy sprzęt  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Potrzebna łopatka 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Zanim wyruszysz w podróż Szlakiem Bielika proponujemy abyś obejrzał ciekawy filimik zrobiony metodą stop motion movie, który znajdziesz TUTAJ.

Ścieżka rowerowa Szlakiem Bielika na odcinku Siadło Dolne - Pargowo to jak na razie tylko połowa całej trasy. Docelowo ścieżka ta będzie miała prawie 20 km i połączy Ustowo z Pargowem. Szlak Bielika łączy się po stronie niemieckiej z ponadregionalnym szlakiem rowerowym "Wzdłuż Nysy i Odry", którym też na pewno warto pojechać (tak chociaż dla porównania Wink). Trasa przebiega częściowo przez Park Krajobrazowy Dolnej Odry, który należy do obszarów chronionych w ramach Natury 2000. Nazwa szlaku nawiązuje do jednej z największych przyrodniczych atrakcji naszych terenów - bielika - który ma siedliska właśnie w gminie Kołbaskowo.

Prócz wspomnianego szlaku, w odległości ok. 1,5 km na wschód od Kamieńca znajduje się wzniesienie zwane Świętą Górą (45 m n.p.m.), na i w okolicach którego można znaleźć pozostałości grodziska wczesnośredniowiecznego z IX-X wieku. Jednak z uwagi na to, że aby tam dotrzeć trzeba trochę pobłądzić po krzakach, sam bonus dla "rowerowców" został założony w miejscu gdzie kończy się ścieżka prowadząca w ich miejsce. Dla ciekawskich (tych co przywędrowali) proponujemy zejść dalej ze szlaku i wspiąć się na górę oraz poszukać pozostałości grodu obronnego.

 

Wszystkie skrzynki niezbędne do odnalezienia BONUSA znajdziecie TUTAJ.

 

UWAGA! Koordy nie wskazują lokalizacji kesza. Aby go odnaleźć trzeba udać się Szlakiem Bielika i zebrać literkocyferki, które znajdują się na logbookach poszczególnych skrzynek, a później podstawić je pod poniższy wzór:

 

N 53° BJ-MA.CLH + JKB' 

E 14° DI - MF.EKA + LMJ'

 

Keszyk to pojemnik ok. 2 l, który ukrył się w tradycyjny sposób pod koordami uzyskanymi ze wzoru (+/- 4m) w pobliżu spoilera. Trzeba będzie troszkę pokopać, ale nie obawiaj się możesz kopać ile sił Wink. Sam keszyk jest trudno dostępny rowerowo, aczkolwiek dla chcącego nic trudnego - mała ścieżka istnieje, tylko trzeba ją odnaleźć. Dodatkowy sprzęt, bo w drodze do kesza przyda Ci się coś na różnej maści bzyki i przynajmniej długie spodnie, bo pokrzywy gęsto i wysoko rosną w drodze do kesza.

 

Wszystkie etapy Szlaku Bielika wraz z BONUSEM posiadają certyfikaty FTF, STF, TTF. Dodatkowo za chęci i wytrwałość przygotowaliśmy nienumerowany certyfikat dla każdego kolejnego znalazcy BONUSAWink Mile widziane są zdjęcia upamiętniające Waszą przygodę ze Szlakiem Bielika (niespoilerujące oczywiście).

Życzymy miłej zabawy!

 UWAGA! Do czasu zakończenia budowy w okolicach skrzynki Autostrada - Szlakiem Bielika, będzie ona niedostępna, dlatego też tych którzy chcieliby już teraz odnaleźć BONUS prosimy o kontakt na pw, to podamy brakującą literkocyferkę. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na wyrozumiałość Laughing

Inspiracją do założenia całej serii była wyprawa rowerowa Czerwonym Szlakiem kolegi Enrico. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować za inspirację również koledze Brasia, który także okeszował rowerowy Szlak Zielony w Poznaniu.


źródło: http://pl.wikipedia.org, http://przeclaw24.pl

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obszary ochrony przyrody
Prawdopodobnie skrzynka znajduje się na obszarze NATURA 2000 :
Dolina Dolnej Odry  -  PLB320003
Dolna Odra  -  PLH320037
natura2000
Obrazki/zdjęcia
pozostałości wału?
prawie spoiler
tam gdzie Michaś się wypina