Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
GO! 11 - Przednia kopa / SA - OP525E
urbeksik!
Właściciel: Silent A
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 509 m n.p.m.
 Województwo: Polska > opolskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 12-08-2012
Data utworzenia: 17-06-2012
Data opublikowania: 12-08-2012
Ostatnio zmodyfikowano: 18-12-2017
53x znaleziona
0x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 1 obserwatorów
34 odwiedzających
43 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
12 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Ala K, ankos, crazy_baby, deg, freney, KrystianT, Łza+Ela+Lenka (drużyna MTB), Mario&Monia, mziolko, norbinorek, tomryd, Wrzos
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Skrzynka niebezpieczna  Potrzebna latarka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Góry Opawskie – góry niezbyt wysokie ale pomimo tego bardzo ciekawe. Od wieków wykorzystywane gospodarczo i militarnie potrafią opowiedzieć niejedną historię. Zapraszam na spacer i zdobywanie Gór Opawskich w ramach Projektu Góry Opawskie, czyliPrzednia Kopa (495 m n.p.m.), prawdziwa perełka Gór Opawskich, niestety ma pecha do inwestycji.

Przez lata na stokach góry trwało wydobycie złota, później eksploatacja lasów a po rozwinięciu się uzdrowiska w Głuchołazach góra stała się celem spacerów spacerów dla kuracjuszy i turystów.

    Jedną z głównych atrakcji Przedniej Kopy jest sam szczyt. Znajduje się tam urocza neogotycka kaplica św. Anny z 1908 r., kontynuująca tradycję kamiennej piramidki z obrazem św. Anny, którą miał zbudować malarz Herfort z ojcem, jako pamiątka po nieszczęśliwej miłości do niejakiej Anny, która wzgardziła biednym artystą. Herfort przez 20 lat miał przychodzić z siostrami na szczyt i zapalać tam rubinową lampkę widoczną z daleka.

Kaplica z 1908 r. stanęła nad malowniczym odsłonięciem skalnym zwanym Wiszącymi Skałami (polecam skrzynke Piknik pod wiszącą skałą).

Powyżej kaplicy, na samym szczycie znajdują się ruiny domu wycieczkowego z kamienną wieżą widokową z 1898 r., poświęconą Hohenzollernom (Hohenzollernwarte) Wieża początkowo przypominała średniowieczną basztę, później została przebudowana, a na szczycie zbudowano platformę widokową, która upodobniła nieco konstrukcję do latarni morskiej. Budynek obok kontynuuje tradycje drewnianego domku – jadalni, który postawiono przy wieży w 1927 r. Potem obiekt rozbudowano, w latach 80. mieścił się tam dom wycieczkowy (w odróżnieniu od schronisk można tam było kupić alkohol).  Gdy obiekt stracił właściciela, który by go doglądał szybko stał się celem wandali, w końcu w 1996 r. spalił się. W trakcie akcji gaśniczej, strażacy mieli problem z dotarciem do palącego się budynku. Obecnie „schronisko” ma nowego właściciela, który przed kilku laty zaczął odbudowywać obiekt, ale prace stanęły w miejscu i trudno powiedzieć, kiedy budynek z wieżą odzyskają dawną świetność.

żródło: http://www.tygodnikprudnicki.pl/1,4228,0,5.html

*****Skrzynka*****

Skrzynka w rozmiarze mikro, znajduje się na samej górze, na ostatnim poziomie z betonową podłogą - nie trzeba wchodzić na metalowe zdekompletowane schodki. Skrzynka typu urbex więc koordy orientacyjne, nie wskazują dokładnie miejsca ukrycia - a nawet jeśli to wewnątrz i tak ciężko o pomiary ;-)

Zmiana miejsca ukrycia skrzynki, teraz to magnetyk, poziom ten sam tylko zalecam świeże powietrze ;-)

 

UWAGA! Skrzynka niebezpieczna, na teren obiektu wchodzisz i podejmujesz na własną odpowiedzialność!

Zawartość: skrzynka zawiera tylko logbook i certyfikaty, BRAK PISADŁA!

UWAGA: zapisz kod z logbooka, może być przydatny do znalezienia skrzynki finałowej. Kody skrzynek w  masywie Góry Parkowej są identyczne, więc wystarczy znać kod z dowolnej skrzynki GO 11 – 13.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.