Góry Opawskie – góry niezbyt wysokie ale pomimo tego bardzo ciekawe. Od wieków wykorzystywane gospodarczo i militarnie potrafią opowiedzieć niejedną historię. Zapraszam na spacer i zdobywanie Gór Opawskich w ramach Projektu Góry Opawskie, czyli
Zaciekawiła mnie nazwa tej góry - Kocia Góra, oraz informacja, że w XVI wieku była osławionym miejscem spotkań czarownic. Dziś pozostały na niej tylko pozostałości niemieckich okopów i umocnień z okresu II wojny światowej.
Czarownic nie spotkałem, okopów również.
Generalnie góra dla masochistów, niby maleństwo, różnica wysokości żadna, podejście praktycznie "po płaskim" i drobne 200m ale dzicz totalna. Szlaki - nie istnieją, ścieżki - nie ma! miejscami są jakieś wydeptane przez zwierzęta ścieżynki ale niestety pieruńsko niskie! Poza tym miejscami gęsty/młody las iglasty (brrr), kiedy się go przejdzie i chce sie rozwinąć skrzydła to mamy las liściasty i mnóstwo kolców (jakieś jeżyny/maliny/coś z kolcami). Pomimo tego na szczycie znajduje sie punkt geodezyjny (znaczy ktoś tam wszedł przed nami!).
Nie polecam podejścia od południa i zachodu (obie wersje przerabiałem) - lepiej próbować od północy/północnego wschodu - jedyne sensowne podejście. Kto nie wierzy niech sprawdzi sam ale otrzegałem.
*****Skrzynka*****
Skrzynka w rozmiarze małym umieszczona niedaleko punktu geodezyjnego (niedaleko to ok 20m). Umieszczona całkiem klasycznie, NA drzewie.
Zawartość: skrzynka zawiera logbook, ołówek, temperówkę, certyfikaty oraz fanty na wymianę.
UWAGA: zapisz kod z logbooka, może być przydatny do znalezienia skrzynki finałowej. Kody skrzynek w masywie Granicznego Wierchu są identyczne, więc wystarczy znać kod z dowolnej skrzynki GO 04 – 05.
Prawdopodobnie skrzynka znajduje się na obszarze NATURA 2000
:
Góry Opawskie - PLH160007 |