Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Wzgórza Miechowickie - OP4CB3
Eigenaar: Akallabeth
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 289 meter NAP
 Provincie: Polen > śląskie
Cache soort: Onbekende Cache
Grootte: Micro
Status: Gearchiveerd
Geplaatst op: 13-04-2012
Gemaakt op: 13-04-2012
Gepubliceerd op: 13-04-2012
Laatste verandering: 02-06-2012
5x Gevonden
3x Niet gevonden
6 Opmerkingen
watchers 2 Volgers
11 x Bekeken
5 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
3 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: elvis666master, fredzio, ipis
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Dangerous Cache  Compass  Take something to write  Nature 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Zapraszam wszystkich keszerów na spacer po pięknym miechowickim lesie! Trasa wędrówki nie obejmuje żadnych obiektów historycznych czy ważnych przyrodniczo, ale niewątpliwie warto (szególnie w okresie letnim/jesiennym) znaleźć chwilę wytchnienia od miejskiego życia w głuszy lasu położonego na skraju Miechowic. Wybrane przeze mnie miejsca są jednymi z najczęściej wybieranych przez Miechowiczan pragnących zatracić poczucie czasu podczas choćby najkrótszej wyprawy wśród śpiewu ptaków i w towarzystwie innych mieszkańcow tego miejsca.

 

Mógłym tutaj zamieścić przynajmniej króciutką historię tego lasu, lub osób, miejsc i historii z nim związanych, ale jakie to ma znaczenie dla kogoś wybierającego się w wędrówkę leśnymi ścieżkami by choć na chwilę odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku?

 

Jest to zarówno mój pierwszy kesz, jak i skrzyneczka przygotowana w pewnym pośpiechu na Miechowickie Ogniskowanie. Z racji tego pośpiechu proszę o delikatność względem mocowań/kamuflażu. Te pierwsze wymagają poprawienia, co w najbliższym czasie uczynię. Przy pierwszym etapie proszę o nieruszanie tuby, tylko wyjęcie z niej wskazówki. Podobnie przy finale, choć opakowanie jest inne, nie należy nawet próbować go wyciągać, gdyż jest umocowane na stałe, wyciagamy tylko logbook, wpisujemy się i go odkładamy. Jeśli chodzi o resztę etapów - śmiało można je wyciągać/podnosić etc. etc. Miłoby było, jakbyście w przypadku gdyby kończyły się karteczki ze wskazówkami poinformowali o tym we wpisach, postaram się niezwłocznie je uzupełnić.

 

Co do skrzynki: właściwie jest ona nietypowym multakiem, składa się ona z etapu startowego, trzech namacalnych "checkpointów" ze wskazówkami i oczywiście finału. Jest bardziej czasochłonna (wedle towarzyszącej mi osoby znalezienie może zająć ok. 2 godzin) niż trudna, wymaga pewnego rodzaju spostrzegawczości, a odrobina szczęścia może znacząco zredukować czas potrzebny na znalezienie nawet do 45 minut. Kordy zarówno startowe jak i te we wskazówkach są orientacyjne, mają za zadanie zaprowadzić Was na miejsce ukrycia kolejnego etapu, a nie wskazać owe miejsce. Łączna długość trasy z przedziału 1-1.5 kilometra

.

Dla pierwszego znalazcy przygotowany jest certyfikat wielkości A4, z racji na wielkość skrzynki do odbioru osobistego, pocztowego lub na Miechowickim Ogniskowaniu (jeśli ktoś w trakcie pospotkaniowego keszowania zdoła odnaleźć skrzyneczkę).


I Etap: Współrzędne zaprowadzą Was na wzniesienie zwane "Brzózką". Jego nazwa stanie się oczywista gdy już znajdziecie się na miejscu, ale to nieistotne. Ze szczytu wzgórza należy odnaleźć jego mniejszego brata po drugiej stronie ścieżki. Gdy już znajdziemy się na owym mniejszym bracie podążamy jego szczytem, aż po prawej stronie zauważymy leżący na ziemi pień (nie jest on specjalnie gruby, ale ułozenie powodujące częściowe "unoszenie" się w powietrzu pozwoli łatwo go zidentyfikować). Te obalone drzewko wyznacza linię, na której w linii prostej i w odległości ok. 10 metrów, na jednym z drzew, którego na pewno nie odnajdziecie na "Brzózce", znajduje się tuba z pierwszą podpowiedzią (mały quiz wymagający znajomości dat pewnych ważnych i znanych wydarzeń historycznych).

 

Miłej zabawy/męki!

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
I Etap: Wzgórze, którego szukasz
II Etap: Krater
III Etap: Ławeczka i jej strażnik