Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
(Nie)zapomniane zwycięstwo - OP4592
Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 w Poznaniu
Właściciel: rredan
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 90 m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Bardzo duża
Status: Gotowa do szukania
Czas: 6:00 h    Długość trasy: 20.00 km
Data ukrycia: 06-12-2011
Data utworzenia: 06-12-2011
Data opublikowania: 06-12-2011
Ostatnio zmodyfikowano: 03-05-2018
58x znaleziona
0x nieznaleziona
15 komentarze
watchers 16 obserwatorów
175 odwiedzających
53 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
42 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Algida, amen., Armis, ash83, bartstig, bejgee, BigBadWolf, buniaczek, Darasek, dptak, Eliza&tata, etna&mars, freney, HazelEyes, kajetann, klikon56, komarokot, Kuba M., Layio, Liriela, luksta, MaciekBDG, marass1111, masloo5000, nanapola, naruu, Nati., netavx, night_time, Pawel brasia, prjd, Pyra, Qbacki, RoDaJJ, ronja, sniperad, szabla, Taiffun, tat11, Witas86, Zabel, Zamgog
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Wymagany dodatkowy sprzęt  Miejsce historyczne  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Powstanie, które wybuchło 27 grudnia 1918 w Poznaniu jest ciągle - z różnych względów - mało znane, czasem jakby pomijane w mainstreamie. Wydarzenia szybko przeniosły się na prowincję i tam właśnie toczyły się najcięższe boje, które ogarnęły nie tylko Wielkopolskę, ale również Kujawy i Pomorze. Żołnierze wielkopolscy po zakończeniu powstania walczyli również na Śląsku i Kresach Wschodnich. Powstanie przyniosło całkowite zwycięstwo, a Wielkopolska jeszcze przez pół roku funkcjonowała jako niezależne państwo z własną ponadstutysięczną regularną armią, rządem, administracją i in. niezbędnymi instytucjami. Obowiązuje pogląd, że zabory trwały 123 lata, a w wyniku powstania Poznańskie powróciło do macierzy. A może to Polska powróciła na mapę dopiero po 125 latach, wraz ze swoją kolebką nad Wartą? Trudno przeszacować nie tylko militarne korzyści jakie odniosła z tego II Rzeczpospolita. Pamiętajmy jednak, że to Poznaniowi bardziej zależało na polskości niż Polsce na jej pierwotnej siedzibie.

Aktualizacja 2 maja 2018

Kesz to zielony pojemnik o pojemności 35 litrów ukryty na kordach. Do podjęcia niezbędne jest odnalezienie narzędzie znajdującego się w pobliskim keszu Klucz do sukcesu - (Nie)zapomniane zwycięstwo - OP81QP. Do wydostania narzędzia niezbędna jest penseta. Proszę o jego staranne ponowne zabezpieczenie i odłożenie.

Stałe wyposażenie kesza to dziennik, temperówka i ołówek oraz strunowa koperta na płaskie fanty źle znoszące wilgoć. Proszę tych kilku rzeczy nie zabierać.

Skrzynka  znajduje się na terenie ogrodzonym, zamykanym, chronionym i monitorowanym.  Nie jest dostępny non-stop. Zwykle nie uda się jego podjęcie w poniedziałki, zaś w pozostałe dni próbować można od 10:00 do 16:00. Trzeba się liczyć z koniecznością kupna biletu. Również w tym miejscu proszę zachować należną mu powagę. Jeśli podczas wizyty zachowywać się będziecie godnie i przyjdziecie w odpowiednim czasie nikt nie będzie Was niepokoił.

 

free counters

OpenSprawdzacz
Autor tej skrzynki umożliwił sprawdzenie poprawności rozwiązania zagadki (współrzędnych pojemnika finałowego).
Statystyki: prób: 68 razy, trafień: 18 razy.
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Kesze na planie Poznania
Oczom nie wierz
Żołnierze wielkopolscy