Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
(Nie)zapomniane zwycięstwo - OP4592
Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 w Poznaniu
Eigenaar: rredan
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 90 meter NAP
 Provincie: Polen > wielkopolskie
Cache soort: Onbekende Cache
Grootte: Extra groot
Status: Kan gezocht worden
Tijd: 6:00 h    Lengte: 20.00 km
Geplaatst op: 06-12-2011
Gemaakt op: 06-12-2011
Gepubliceerd op: 06-12-2011
Laatste verandering: 03-05-2018
57x Gevonden
0x Niet gevonden
15 Opmerkingen
watchers 16 Volgers
158 x Bekeken
52 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
42 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: Algida, amen., Armis, ash83, bartstig, bejgee, BigBadWolf, buniaczek, Darasek, dptak, Eliza&tata, etna&mars, freney, HazelEyes, kajetann, klikon56, komarokot, Kuba M., Layio, Liriela, luksta, MaciekBDG, marass1111, masloo5000, nanapola, naruu, Nati., netavx, night_time, Pawel brasia, prjd, Pyra, Qbacki, RoDaJJ, ronja, sniperad, szabla, Taiffun, tat11, Witas86, Zabel, Zamgog
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Periodical/Paid  Go geocaching with children  Accessible for disabled  Take special equipment  Monumental place  Access only by walk 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Powstanie, które wybuchło 27 grudnia 1918 w Poznaniu jest ciągle - z różnych względów - mało znane, czasem jakby pomijane w mainstreamie. Wydarzenia szybko przeniosły się na prowincję i tam właśnie toczyły się najcięższe boje, które ogarnęły nie tylko Wielkopolskę, ale również Kujawy i Pomorze. Żołnierze wielkopolscy po zakończeniu powstania walczyli również na Śląsku i Kresach Wschodnich. Powstanie przyniosło całkowite zwycięstwo, a Wielkopolska jeszcze przez pół roku funkcjonowała jako niezależne państwo z własną ponadstutysięczną regularną armią, rządem, administracją i in. niezbędnymi instytucjami. Obowiązuje pogląd, że zabory trwały 123 lata, a w wyniku powstania Poznańskie powróciło do macierzy. A może to Polska powróciła na mapę dopiero po 125 latach, wraz ze swoją kolebką nad Wartą? Trudno przeszacować nie tylko militarne korzyści jakie odniosła z tego II Rzeczpospolita. Pamiętajmy jednak, że to Poznaniowi bardziej zależało na polskości niż Polsce na jej pierwotnej siedzibie.

Aktualizacja 2 maja 2018

Kesz to zielony pojemnik o pojemności 35 litrów ukryty na kordach. Do podjęcia niezbędne jest odnalezienie narzędzie znajdującego się w pobliskim keszu Klucz do sukcesu - (Nie)zapomniane zwycięstwo - OP81QP. Do wydostania narzędzia niezbędna jest penseta. Proszę o jego staranne ponowne zabezpieczenie i odłożenie.

Stałe wyposażenie kesza to dziennik, temperówka i ołówek oraz strunowa koperta na płaskie fanty źle znoszące wilgoć. Proszę tych kilku rzeczy nie zabierać.

Skrzynka  znajduje się na terenie ogrodzonym, zamykanym, chronionym i monitorowanym.  Nie jest dostępny non-stop. Zwykle nie uda się jego podjęcie w poniedziałki, zaś w pozostałe dni próbować można od 10:00 do 16:00. Trzeba się liczyć z koniecznością kupna biletu. Również w tym miejscu proszę zachować należną mu powagę. Jeśli podczas wizyty zachowywać się będziecie godnie i przyjdziecie w odpowiednim czasie nikt nie będzie Was niepokoił.

 

free counters

OpenChecker
Deze cache eigenaar geeft je de kans om de eindcoördinaten te controleren. Doe dit voordat je gaat zoeken!
Statistieken: Pogingen: 68 keer, Hits: 18 keer.
Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
Kesze na planie Poznania
Oczom nie wierz
Żołnierze wielkopolscy