Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Borecki rynek - OP3E48
znak wskaże Ci drogę
Eigenaar: jamniki
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 120 meter NAP
 Provincie: Polen > wielkopolskie
Cache soort: Traditionele Cache
Grootte: Micro
Status: Gearchiveerd
Geplaatst op: 27-08-2011
Gemaakt op: 27-08-2011
Gepubliceerd op: 27-08-2011
Laatste verandering: 03-04-2018
34x Gevonden
2x Niet gevonden
1 Opmerkingen
watchers 3 Volgers
15 x Bekeken
32 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: goed
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Accessible for disabled  Bike  One-minute cache  Take something to write  Fixed by magnet 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Borek Wielkopolski - miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie gostyńskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Borek Wielkopolski.

Dzisiejsze miasteczko Borek Wlkp. na początku było wsią. Początkowo znany jako Zdzierz, od 1392 roku prawa miejskie, od 1435 r. pn. Borek; ośrodek sukiennictwa, później płóciennictwa. W wieku XI - XII istniało osadnicze skupisko średniej wielkości w okolicach Jeżewa i Frasunku. Od XII wieku notujemy pierwsze osady wzmiankowane w źródłach pisanych. Nie ma dowodów na to, czy istniała na tych terenach w XII wieku oddzielna kasztelania. Najprawdopodobniej obszary tutejszego rejonu wchodziły do kasztelani w pobliskim Śremie. Znaczącym dla rozwoju sieci targowej był przełom wieku XII - XIII. W roku 1653 na prośbę dziedzica boreckiego, Piotra Przyjemskiego, król Jan Kazimierz ustanowił jarmark w Borku. 16 kwietnia 1833 roku właścicielem Borku wraz z dominium był Karol Graeve ostatni prywatny właściciel miasta Borek. Miasto, mimo niezbyt dogodnego położenia, rozwijało się w szybkim tempie. Ludność cieszyła się zupełną swobodą i korzystała w całej pełni z przysługujących jej praw. W większości trudniła się rzemiosłem, handlem, a mniej rolnictwem. W dniu 8 września 1939 roku do Borku wkroczyli Niemcy. Po wyzwoleniu miasta przez I Front Ukraiński od razu przystąpiono do tworzenia władzy miejscowej i budowania życia społeczno - gospodarczego. Przez lata wojny mieszkańcy Borku byli gnębieni przez nieprzyjaciela, na co dowodem jest utworzony przez Niemców w Bruczkowie ośrodek germanizacyjny.

Na środku rynku stoi ratusz - tutaj mieści się Urząd Miejski. Warto obejrzeć go choć z zewnątrz (został odremontowany w 2010 roku). Niedaleko rynku stoi kościół filialny pw. Św. Stanisława Biskupa. Stamtąd blisko też do bardzo ładnego placu zabaw (należy iść ulicą Sportową w stronę boisk).

Kesz (mikro-magnetyk) został ukryty gdzieś na rynku, ale nie przy samym ratuszu (współrzędne nie zaprowadzą Cię do miejsca ukrycia). Spoilery i podpowiedź powinny wystarczyć. Weź koniecznie coś do pisania. Kesza trzeba wymacać, bo go nie widać (tylko zwisający sznureczek od logbooka może być widoczny).

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
Ratusz na rynku
Figura
Tu gdzieś został ukryty kesz
To widzi kesz