Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Punkt geodezyjny - OP3B16
Punkt geodezyjny
Właściciel: navicula
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 228 m n.p.m.
 Województwo: Polska > łódzkie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Normalna
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 22-07-2011
Data utworzenia: 22-07-2011
Data opublikowania: 22-07-2011
Ostatnio zmodyfikowano: 24-07-2011
103x znaleziona
0x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 8 obserwatorów
77 odwiedzających
86 x oceniona
Oceniona jako: dobra
2 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Fochacze, semali
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna rowerem  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Dlaczego właśnie to miejsce? Bo moim zdaniem jest tu bardzo ładnie. To lokalne wzniesienie, z którego rozciąga się widok na las wiączyński i okolice Nowosolnej. W pobliżu jest długi wąwóz, który warto odwiedzić po zachodzie słońca, bardzo często tworzą się tu malownicze, ścielące się nisko mgły. Jesienią i zimą też warto się tu wybrać- prawie na każdym spacerze mogłem obserwować stado saren i od czasu do czasu jakieś zające.

Formalnie to jeszcze Łódź, choć nie ma tu za dużo ludzi a teren jest dość dziki i bardziej przypomina jakąś zapomnianą wieś niż obrzeża miasta.
Niebawem okolica się zmieni, dosłownie kilkadziesiąt metrów od miejsca ukrycia skrzynki będzie biegła nitka autostrady A1. Na razie jest spokój, ale być może jeszcze w tym roku okolica zostanie rozkopana, tak że warto się pośpieszyć i odwiedzić tą okolicę.

Na miejsce można dojechać od strony ul Pomorskiej, skręcając w ulicę Mileszki (przy okazji zwiedzić zabytkowy, drewniany kościół), albo od strony ul Wiączyńskiej, skręcając w tą samą ulicę w stronę Mileszek. Można też dojść spacerem od ul. Pomorskiej idąc brzegiem lasu.

Skrzynka ukryta jest na skraju pola, w pobliżu punktu geodezyjnego. Są tu dwa punkty geodezyjne- jeden to ukryty między drzewami trójnóg, a drugi to betonowy słup o wysokości ok. 1m stojący na polu. Początkowo tam właśnie ukryłem skrzynkę (wskazują na to koordynaty z logbooka) ale trzeba by chodzić po polu uprawnym, więc przeniosłem ją trochę bliżej, gdzie nie trzeba będzie chodzić po polu i spokojnie cieszyć się skarbami. Skrzynka ukryta jest w promieniu kilku metrów od trójnogu, na który dość precyzyjnie wskazują koordynaty, w miejscu dość oczywistym :)

W skrzynce trochę różnych różnych monet, łuska od naboju do sztucera, latarka i jeszcze kilka drobiazgów. Nie ma tam plastikowych śmieci i prosił bym by takowych tam nie wrzucać. W skrzynce czeka też certyfikat dla pierwszego znalazcy oraz startujący w swoją podróż (oby była długa) geokret ORMOwiec, którego dorzucił mi kiedyś jako gratis handlarz starociami :)

W pobliżu znajduje się opuszczony dom, który regularnie nawiedzają różni zbieracze złomu i piromani, którzy dają zajęcie strażakom z Nowosolnej, Łodzi i Wiączynia. Dom jest obecnie w fatalnym stanie, więc trzeba go omijać szerokim łukiem. Na drodze strażacy ustawili jakieś zapory z gałęzi, ale można je minąć i przejść stamtąd na skraj lasku, gdzie ukryta jest skrzynka (kierujcie się na północ). Mogą się tam kręcić grzybiarze, więc zachowajcie czujność :)

 

 

 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Szukaj między tymi drzewami (widok z ul. Mileszki)