Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Punkt geodezyjny - OP3B16
Punkt geodezyjny
Eigenaar: navicula
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 228 meter NAP
 Provincie: Polen > łódzkie
Cache soort: Traditionele Cache
Grootte: Normaal
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 22-07-2011
Gemaakt op: 22-07-2011
Gepubliceerd op: 22-07-2011
Laatste verandering: 24-07-2011
94x Gevonden
0x Niet gevonden
2 Opmerkingen
watchers 9 Volgers
52 x Bekeken
78 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: goed
2 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: Fochacze, semali
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Bike  Access only by walk 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Dlaczego właśnie to miejsce? Bo moim zdaniem jest tu bardzo ładnie. To lokalne wzniesienie, z którego rozciąga się widok na las wiączyński i okolice Nowosolnej. W pobliżu jest długi wąwóz, który warto odwiedzić po zachodzie słońca, bardzo często tworzą się tu malownicze, ścielące się nisko mgły. Jesienią i zimą też warto się tu wybrać- prawie na każdym spacerze mogłem obserwować stado saren i od czasu do czasu jakieś zające.

Formalnie to jeszcze Łódź, choć nie ma tu za dużo ludzi a teren jest dość dziki i bardziej przypomina jakąś zapomnianą wieś niż obrzeża miasta.
Niebawem okolica się zmieni, dosłownie kilkadziesiąt metrów od miejsca ukrycia skrzynki będzie biegła nitka autostrady A1. Na razie jest spokój, ale być może jeszcze w tym roku okolica zostanie rozkopana, tak że warto się pośpieszyć i odwiedzić tą okolicę.

Na miejsce można dojechać od strony ul Pomorskiej, skręcając w ulicę Mileszki (przy okazji zwiedzić zabytkowy, drewniany kościół), albo od strony ul Wiączyńskiej, skręcając w tą samą ulicę w stronę Mileszek. Można też dojść spacerem od ul. Pomorskiej idąc brzegiem lasu.

Skrzynka ukryta jest na skraju pola, w pobliżu punktu geodezyjnego. Są tu dwa punkty geodezyjne- jeden to ukryty między drzewami trójnóg, a drugi to betonowy słup o wysokości ok. 1m stojący na polu. Początkowo tam właśnie ukryłem skrzynkę (wskazują na to koordynaty z logbooka) ale trzeba by chodzić po polu uprawnym, więc przeniosłem ją trochę bliżej, gdzie nie trzeba będzie chodzić po polu i spokojnie cieszyć się skarbami. Skrzynka ukryta jest w promieniu kilku metrów od trójnogu, na który dość precyzyjnie wskazują koordynaty, w miejscu dość oczywistym :)

W skrzynce trochę różnych różnych monet, łuska od naboju do sztucera, latarka i jeszcze kilka drobiazgów. Nie ma tam plastikowych śmieci i prosił bym by takowych tam nie wrzucać. W skrzynce czeka też certyfikat dla pierwszego znalazcy oraz startujący w swoją podróż (oby była długa) geokret ORMOwiec, którego dorzucił mi kiedyś jako gratis handlarz starociami :)

W pobliżu znajduje się opuszczony dom, który regularnie nawiedzają różni zbieracze złomu i piromani, którzy dają zajęcie strażakom z Nowosolnej, Łodzi i Wiączynia. Dom jest obecnie w fatalnym stanie, więc trzeba go omijać szerokim łukiem. Na drodze strażacy ustawili jakieś zapory z gałęzi, ale można je minąć i przejść stamtąd na skraj lasku, gdzie ukryta jest skrzynka (kierujcie się na północ). Mogą się tam kręcić grzybiarze, więc zachowajcie czujność :)

 

 

 

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
Szukaj między tymi drzewami (widok z ul. Mileszki)