Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
17 grudnia 70 r. - ul. Dubois - OP35F7
Miejsce starcia stoczniowców z ZOMO.
Właściciel: MichAsie
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 9 m n.p.m.
 Województwo: Polska > zachodniopomorskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 29-05-2011
Data utworzenia: 15-05-2011
Data opublikowania: 29-05-2011
Ostatnio zmodyfikowano: 31-05-2011
118x znaleziona
2x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 5 obserwatorów
48 odwiedzających
85 x oceniona
Oceniona jako: dobra
1 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: yousek
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL
Mam 36 lat, jestem podoficerem ZOMO. Od wtorku zarządzono stan podwyższonej gotowości w kompanii. Dowiadujemy się, że zbrodnicza szajka zdrajców i szpiegów ze stoczni w Gdyni czy Gdańsku zdemolowała sklep i podpaliła budynek KM MO, ale sytuacja już została opanowana. Była to podobno prowokacja imperialistów. Z „góry” jednak przychodzą rozkazy aby w przypadku zauważenia niepokojów społecznych, prób tworzenia wieców czy niszczenia i podpalania obiektów publicznych i atakowania mundurowych użyć środków chemicznych i broni palnej. W mieście jednak panuje spokój. Jak się później okazało była to cisza przed burzą…
2=W 

To był pochmurny, chłodny dzień. Pamiętam jakby to było wczoraj… Około godziny 11 podana zostaje wiadomość o wyjściu ze Stoczni Szczecińskiej im. Warskiego ok. tysiąca osób, które podążają w stronę centrum miasta. Prawdopodobnie pod KW PZPR. Dostajemy rozkaz zatrzymania tłumu. Mamy rozbijać, rozpraszać oraz zatrzymywać wszystkich, którzy są w stoczniowych kaskach. W jednostce zapanował chaos. Wszyscy gdzieś biegają, na podwórku słychać warkot SKOTów. Boję się. W żyłach płynie adrenalina, która pomaga mi trzeźwo myśleć. Antek, stara się podtrzymać mnie na duchu mówiąc: "My mamy pałki, tarcze, wyrzutnie RWGŁ, a oni co? Sztachety z płotu – śmiech”. Wraz z Antkiem i kilkoma innymi wyruszamy gazikiem w stronę ul. Parkowej. Na ul. Dubois natknęliśmy się na tłum stoczniowców. Demolują po drodze wszystko. BANDYCI! IMPERIALIŚCI! Formujemy kordon. Podpułkownik wydaje rozkaz rozgonienia tłumu. Serca walą nam jak młoty. Nagle ktoś przebiega tuż przede mną. Prawie intuicyjnie machnąłem pałką. Była to jakaś kobieta. Wtedy zaczęło się!

Powietrze zrobiło się gęste od gazu łzawiącego. W maskach, uzbrojeni w pałki szturmowe i tarcze ruszyliśmy rozgonić hołotę. Jest ich zbyt dużo. Potrzebujemy wsparcia. Tłum napiera od Malczewskiego i Parkowej. Na Szarotki nasi się wycofują. ZARAZ NAS OTOCZĄ! Nagle zostajemy z Antkiem sami! Krzyczę do niego: WYCOFALI SIĘ! ZOSTALIŚMY SAMI! Wskakujemy szybko do gazika, Antek próbuje odpalić, stary złom padł, akurat teraz NIE CHCE ODPALIĆ! O samochód rozbijają się koktajle mołotowa. Dopadli nas. GDZIE MÓJ PISTOLET?! Wywlekli nas z samochodu. Zaczęli kopać i okładać kijami, dostałem czymś metalowym w głowę i straciłem przytomność… nic więcej nie pamiętam.

To był czarny czwartek…

 

Co do kesza:

Mikromagnetyk, który ukrył się pod koordami. Z uwagi na duży ruch pieszych zalecane podejmowanie wieczorowo - nocne. Może przydać się penseta do wyjęcia logbooka.

UWAGA! Na logbooku znajduje się literko - cyferka niezbędna to wyznaczenia skrzynki finałowej. Tutaj znajdziesz skrzynkę finałową.

Powodzenia!

Źródło: www.grudzien70.ipn.gov.pl Historia jest oparta na faktach, jednak postacie, ich imiona, przemyślenia a także postawa moralna są fikcją literacką autora.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Zaraz po bitwie
Rekonstrukcja
Wojskowy SKOT rozganiający tłum
Ten sam budynek z nieco innej strony
Wpisy do logu: znaleziona 118x nieznaleziona 2x komentarz 0x Wszystkie wpisy Pokazuj usunięcia