Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
[mlk-16] Kapliczka "Bądź Wola Twoja" - OP357E
Spacerem po Pszczynie 7
Eigenaar: mlekorlz
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 247 meter NAP
 Provincie: Polen > śląskie
Cache soort: Traditionele Cache
Grootte: Micro
Status: Gearchiveerd
Geplaatst op: 07-05-2011
Gemaakt op: 07-05-2011
Gepubliceerd op: 07-05-2011
Laatste verandering: 25-03-2016
208x Gevonden
10x Niet gevonden
6 Opmerkingen
watchers 5 Volgers
10 x Bekeken
123 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: goed
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Bike  One-minute cache  Monumental place 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

ODDAM SKRZYNKĘ W DOBRE RĘCE, PROSZĘ O KONTAKT

Na samym skraju terenów zielonych, na rogu ulic Wojska Polskiego i Bielskiej, stoi niewielka kapliczka Bądź wola Twoja, zwana tak od umieszczonego na obrazie napisu. Jest budowlą kwadratową, nakrytą czterospadowym dachem. Warto zobaczyć także obrazy olejne znajdujące się w niszach ściennych, m.in. Matkę Boską z Dzieciątkiem, Zdjęcie z krzyża oraz obraz ze wspomnianym napisem.

Kapliczka stanęła w XVIII w. w miejscu starszej, podobno tam, gdzie uciekającego z Polski króla Henryka Walezego - który na wieść o śmierci brata, króla Francji Karola IX, chciał udać się do Paryża, by objąć po nim królestwo - dogonił wojewoda krakowski Andrzej Tęczyński, błagając monarchę, by wrócił do Krakowa. Król miał odpowiedzieć właśnie słowami: „Bądź wola Twoja", myśląc o swym przeznaczeniu i powrocie do francuskiej ojczyzny.

Skrzynki z serii "Spacerem po Pszczynie" są proste, łatwe i przyjemne gdyż mają pokazywać uroki tego małego miasteczka i pozwolić się nimi rozkoszować:)

Z góry przepraszamy za brak certyfikatów w skrzynkach. Wyjazd był nieplanowany, skrzynki były kompletowane w nocy, popsuta drukarka i wszystko na "nie", ale w koncu sie udało:)

Jak czas pozwoli to niebawem w Pszczynie kolejna porcja skrzynek bo to co Wam pokazaliśmy to ledwie ułamek atrakcji turystycznych.

Afbeeldingen
kapliczka
kapliczka
SPOILER

Wij maken gebruik van cookies om onze dienstverlening te verbeteren. Lees meer over privacy en gegevensbescherming in onze Gebruikersvoorwaarden.  X