Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Wysowa Zdrój - OP354C
Sanatoryjne Klimaty
Właściciel: pawj1981
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 580 m n.p.m.
 Województwo: Polska > małopolskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Czas: 0:05 h    Długość trasy: b.d.
Data ukrycia: 05-05-2011
Data utworzenia: 04-05-2011
Data opublikowania: 05-05-2011
Ostatnio zmodyfikowano: 05-05-2011
29x znaleziona
6x nieznaleziona
7 komentarze
watchers 3 obserwatorów
43 odwiedzających
14 x oceniona
Oceniona jako: normalna
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL
Skrzynką tą chciałem zachęcić do odwiedzenia malowniczo położonej miejscowości uzdrowiskowej Beskidu Niskiego Wysowa Zdrój
 
Miejscowość położona jest w dolinie rz. Ropy niedaleko Uścia Gorlickiego 3 km od granicy ze Słowacją. Wysowa-Zdrój jest położona w karpackim pasie uzdrowisk w odległości 20 km od uzdrowiska w Krynicy oraz 25 km od uzdrowiska Bardejovskie Kupele, położonego na Słowacji. Praktycznie na każdym kroku natknąć się można na kuracjuszy tutejszych sanatoriów, ośrodków wypoczynkowych tudzież gości gospodarstw agroturystycznych. 
 
Przez teren wsi przebiega karpacki Szlak Architektury Drewnianej. Spacrowiczom oraz rowerzystom miejscowość oferuje wiele szlaków turystycznych. Wysowa leży pomiędzy dwoma wsiami posiadającymi stadniny koni – Regetowem i Izbami. 12 km na północ znajduje się Zbiornik Klimkowski o ważnych funkcjach rekreacyjnych i gospodarczych. Zbiornik jest  ogromny i wraz z tamą robią robią naprawdę duże wrażenie. 
 
Około 20 km na wschód, w Koniecznej znajduje się przejście graniczne ze Słowacją. 
 
W parku zdrojowym znajdują się ogólnodostępne ujęcia wód mineralnych (solanki) Aleksandra, Józef I oraz płatne i dostępne w nowej pijalni wód: Henryk, Franciszek, Józef II, Słone i Anna. Z miejscowej rozlewni pochodzi woda mineralna Wysowianka i wody lecznicze Franciszek, Henryk i Józef.
 
Wzniesienia otaczające wieś grupują się w dwa podstawowe pasma Hańczowskich Gór Rusztowych:  
 
od północnego wschodu pasmo Polany – Koziego Żebra (847 m n.p.m.) – Jaworzynki (869 m) – Wysoty (788 m) oraz od południowego zachodu pasmo Biała Skała (903 m n.p.m.) – Ostry Wierch (938 m) – Jawor (720 m), oraz położonej bardziej na zachód Lackowej (997 m n.p.m.), będącej najwyższym szczytem polskiej części Beskidu Niskiego.
 
Od południa pasma dolina kończy się wzniesieniami głównego pasma wododziałowego polskich Karpat – nad wsią Blechnarka szczyt Staviska (714 m) przełęcz Wysowska (610 m n.p.m.), a na zachód od niej w wododziale wznoszą się Płaziny (852 m), Czereszla (722 m), Jawor (720 m) i Cigielka (807 m). Około 6 km na południe od Wysowej znajduje się najwyższy szczyt Beskidu Niskiego – Busov (1001 m n.p.m.). Wysokości względne maksymalne wartości osiągają w kręgu Lackowej i Ostrego Wierchu, dochodząc do 400 m.
 
Więcej:
 
---------------------------------------
 
Skrzynka to pudełko po filmie fotograficznym. Ukryta jest przy małym wodospadzie zbiornika retencyjnego w metalowej konstrukcji wzmacniającej brzeg.
 
Miejsce ukrycia cache'a nie jest przypadkowe.
 
Zbiornik i jego okolice jest miejscem życia i bytowania dla wielu gatunków płazów, gadów, ptaków i innych zwierząt leśnych. Przy odrobinie szczęścia napotkać tutaj możemy Rzekotkę drzewną, Ropuchę szarą, Żmiję zygzakowatą czy np. Żurawinę błotną. Ponadto w pobliżu znajduje się siedlisko jednej z najliczniejszych rodzin bobrzych w parku. Ślady ich "działalności" widoczne są gołym okiem.
 
Okolica skrzynki to także początek ciekawej ścieżki przyrodniczo - leśnej "Dolina Łopacińskiego" (plan trasy na zdjęciu). Nie jest ona zbyt długa (3 km) tak więc idealna także dla rodziców z dziećmi. Polecam!
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Wodospad
Tu schowano
Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna
Wpisy do logu: znaleziona 29x nieznaleziona 6x komentarz 7x Obrazki/zdjęcia 3x Wszystkie wpisy Galeria