Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Wysowa Zdrój - OP354C
Sanatoryjne Klimaty
Eigenaar: pawj1981
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 580 meter NAP
 Provincie: Polen > małopolskie
Cache soort: Traditionele Cache
Grootte: Micro
Status: Kan gezocht worden
Tijd: 0:05 h    Lengte: n/b
Geplaatst op: 05-05-2011
Gemaakt op: 04-05-2011
Gepubliceerd op: 05-05-2011
Laatste verandering: 05-05-2011
29x Gevonden
6x Niet gevonden
7 Opmerkingen
watchers 3 Volgers
41 x Bekeken
14 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: gemiddeld
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Take something to write  Fixed by magnet  Nature 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL
Skrzynką tą chciałem zachęcić do odwiedzenia malowniczo położonej miejscowości uzdrowiskowej Beskidu Niskiego Wysowa Zdrój
 
Miejscowość położona jest w dolinie rz. Ropy niedaleko Uścia Gorlickiego 3 km od granicy ze Słowacją. Wysowa-Zdrój jest położona w karpackim pasie uzdrowisk w odległości 20 km od uzdrowiska w Krynicy oraz 25 km od uzdrowiska Bardejovskie Kupele, położonego na Słowacji. Praktycznie na każdym kroku natknąć się można na kuracjuszy tutejszych sanatoriów, ośrodków wypoczynkowych tudzież gości gospodarstw agroturystycznych. 
 
Przez teren wsi przebiega karpacki Szlak Architektury Drewnianej. Spacrowiczom oraz rowerzystom miejscowość oferuje wiele szlaków turystycznych. Wysowa leży pomiędzy dwoma wsiami posiadającymi stadniny koni – Regetowem i Izbami. 12 km na północ znajduje się Zbiornik Klimkowski o ważnych funkcjach rekreacyjnych i gospodarczych. Zbiornik jest  ogromny i wraz z tamą robią robią naprawdę duże wrażenie. 
 
Około 20 km na wschód, w Koniecznej znajduje się przejście graniczne ze Słowacją. 
 
W parku zdrojowym znajdują się ogólnodostępne ujęcia wód mineralnych (solanki) Aleksandra, Józef I oraz płatne i dostępne w nowej pijalni wód: Henryk, Franciszek, Józef II, Słone i Anna. Z miejscowej rozlewni pochodzi woda mineralna Wysowianka i wody lecznicze Franciszek, Henryk i Józef.
 
Wzniesienia otaczające wieś grupują się w dwa podstawowe pasma Hańczowskich Gór Rusztowych:  
 
od północnego wschodu pasmo Polany – Koziego Żebra (847 m n.p.m.) – Jaworzynki (869 m) – Wysoty (788 m) oraz od południowego zachodu pasmo Biała Skała (903 m n.p.m.) – Ostry Wierch (938 m) – Jawor (720 m), oraz położonej bardziej na zachód Lackowej (997 m n.p.m.), będącej najwyższym szczytem polskiej części Beskidu Niskiego.
 
Od południa pasma dolina kończy się wzniesieniami głównego pasma wododziałowego polskich Karpat – nad wsią Blechnarka szczyt Staviska (714 m) przełęcz Wysowska (610 m n.p.m.), a na zachód od niej w wododziale wznoszą się Płaziny (852 m), Czereszla (722 m), Jawor (720 m) i Cigielka (807 m). Około 6 km na południe od Wysowej znajduje się najwyższy szczyt Beskidu Niskiego – Busov (1001 m n.p.m.). Wysokości względne maksymalne wartości osiągają w kręgu Lackowej i Ostrego Wierchu, dochodząc do 400 m.
 
Więcej:
 
---------------------------------------
 
Skrzynka to pudełko po filmie fotograficznym. Ukryta jest przy małym wodospadzie zbiornika retencyjnego w metalowej konstrukcji wzmacniającej brzeg.
 
Miejsce ukrycia cache'a nie jest przypadkowe.
 
Zbiornik i jego okolice jest miejscem życia i bytowania dla wielu gatunków płazów, gadów, ptaków i innych zwierząt leśnych. Przy odrobinie szczęścia napotkać tutaj możemy Rzekotkę drzewną, Ropuchę szarą, Żmiję zygzakowatą czy np. Żurawinę błotną. Ponadto w pobliżu znajduje się siedlisko jednej z najliczniejszych rodzin bobrzych w parku. Ślady ich "działalności" widoczne są gołym okiem.
 
Okolica skrzynki to także początek ciekawej ścieżki przyrodniczo - leśnej "Dolina Łopacińskiego" (plan trasy na zdjęciu). Nie jest ona zbyt długa (3 km) tak więc idealna także dla rodziców z dziećmi. Polecam!
Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
Wodospad
Tu schowano
Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna
Logs: Gevonden 29x Niet gevonden 6x Opmerking 7x Afbeelding 3x Alle logs Galerij