Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 500 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Nietypowa
difficulty terrain
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Park 3 maja w Łodzi - OP2B75
Ścieżka rowerowa w parku 3 maja w Łodzi
Właściciel: zeychan
compass Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
altitude Wysokość: 223 m n.p.m.
location Województwo: Polska > łódzkie
type Typ skrzynki: Nietypowa
size Wielkość: Mała
status Status: Zarchiwizowana
hidden Data ukrycia: 18-08-2010
creation-date Data utworzenia: 18-08-2010
published-date Data opublikowania: 18-08-2010
last-mod Ostatnio zmodyfikowano: 27-07-2011
znaleziona 29x znaleziona
nieznaleziona 1x nieznaleziona
komentarz 7 komentarze
watchers 2 obserwatorów
visits 1 odwiedzających
votes 23 x oceniona
score Oceniona jako: normalna
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
attributes Atrybuty skrzynki

Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Potrzebna łopatka  Skrzynka niebezpieczna 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link
description Opis PL

Park 3 Maja - park w Łodzi ulokowany w rejonie ulic Kopcińskiego i Małachowskiego, od południa ograniczony przez tory kolejowe należące do łódzkiej kolei obwodowej (linia Łódź Fabryczna - Koluszki) a od wschodu przez Park Baden-Powella (dawniej: Park Rozrywkowy).

Założony w 1915 roku park jest pozostałością po lesie miejskim, stanowiącym w przeszłości element Puszczy Łódzkiej. Dawny las miejski zajmował trzykrotnie większy teren niż obecnie: od południa sięgał on aż do ulicy Rokicińskiej. Podczas I wojny światowej większość drzew ulokowanych na południe od poprowadzonej w 1864 roku linii kolejowej padła ofiarą mieszkańców poszukujących drewna na opał. Po zakończeniu wojny leżącą na północ od torów resztkę lasu przekształcono w park. Jego zachodnią część gruntownie przebudowano, budując m.in. młodzieżowe boisko piłkarskie oraz plac zabaw. Zmieniona została również jego wschodnia część, wzbogacona o liczne obiekty sportowe (m.in. bieżnię, korty tenisowe oraz boiska piłkarskie). Począwszy od 1923 roku aż do wybuchu II wojny światowej park pełnił liczne funkcje rekreacyjne (organizowano tam półkolonie dla okolicznej młodzieży) oraz sportowe (działał tam Międzyszkolny Klub Sportowy "Łodzianka").

W 1928 park wzbogacił się o staw, rychło zbudowano również ogródek jordanowski (zlikwidowany na początku lat dziewięćdziesiątych) i kolejny plac zabaw dla dzieci. Na kolejne zmiany trzeba było czekać aż do 1955 roku: znajdujące się we wschodniej części parku obiekty sportowe zostały ogrodzone, usypano również nasyp na trybuny. Na początku XXI wieku oddano do użytku nowoczesną halę sportową Centrum Zajęć Sportowo-Rekreacyjnych.

Obecnie park pełni podobne funkcje jak w chwili jego założenia: liczne obiekty sportowe (korty tenisowe, 4 boiska piłkarskie, bieżnia) i rekreacyjne (m.in. sztucznie usypana górka dla saneczkarzy, amfiteatr, miasteczko ruchu drogowego) oraz alejki spacerowe tętnią życiem, będąc miejscem wypoczynku i rekreacji okolicznych mieszkańców. Obecnie park zajmuje powierzchnię 23,5 hektarów, dwa rosnące w nim drzewa uznano za pomniki przyrody.

Opis parku wzięty z http://pl.wikipedia.org/wiki/Park_3_Maja_w_%C5%81odzi

Współrzędne nie wskazują miejsca ukrycia skrzynki lecz most nad trakcją kolejową. To właśnie tam zaczniemy poszukiwania. Tuż przy moście znajduje się krańcówka autobusowa oraz sporo wolnego miejsca. Można więc tam podjechać samochodem. Gdy już wejdziemy na most to od strony parku możemy zobaczyć wjazd na starą ścieżkę rowerową. Poszukujemy na tej ścieżce pewnego drzewa. Jedno z drzew bardzo chce się dostać na drugą stronę trakcji kolejowej. Prosi o pomoc dwa mniejsze drzewa, ktore rosną koło siebie. To właśnie przy nich schowany jest cache. By się do nich dostać należy zejść trochę w dół. Przydadzą się dobre buty.

UWAGA! Ścieżka rowerowa jest poprowadzona wzdłóż trakcji kolejowej. Podłoże może być śliskie a ścieżka szeroką nie jest. Można spaść ze stromego zbocza. Należy zachować szczególną ostrożność.

W skrzynce znajduję się logbook + ołówek i temperówka, zapasowy worek (proszę nie zabierać) oraz kilka rzeczy na wymianę. Dla pierwszego znalazcy certyfikat FTF.

Gdy już skrzyneczka zostanie odszukana warto pozwiedzać ten park :)

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
travelbug Geokrety

geokret  Żółty / Yellow - Całkowity dystans: 613 km

Obrazki/zdjęcia
wjazd na ścieżke widok z mostu
widok z mostu
poszukiwane drzewo
tutaj